Nawigacja

Menu

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Komunikat

  Strona nie będzie aktualizowana w roku szkolnym 2018/2019.

  Aktywny jest tylko moduł Podziału godzin

 • Żegnaj Szkoło

  Żegnaj Szkoło

  W dniu 22 czerwca 2018r. definitywnie zakończył się pewien etap historii szkoły przy ulicy Kochanowskiego 2 w Sanoku.

  Po 57 latach funkcjonowania i 107 latach tradycji zakończyła się historia placówki.

  W roku 1911 powstała czteroklasowa Szkoła Męska im. Grzegorza z Sanoka. Funkcjonowała ona również w latach powojennych, ale już jako podstawówka, opatrzona pierwszym numerem, nadal mając  za patrona naszego wielkiego krajana. Siedziba placówki mieściła się przy ulicy Konarskiego (dziś znajduje się tam Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy).

  W 1961r., po wybudowaniu nowego obiektu nastąpiła przeprowadzka szkoły na ulicę Kochanowskiego. W kwietniu 1962 r. „jedynka” otrzymała nowego patrona. Ówczesnym decydentom bardziej od Grzegorza z Sanoka, arcybiskupa lwowskiego, przypadł do gustu Władysław Broniewski, którego imię szkoła nosiła aż do końca swojego istnienia. Sztandar z wizerunkiem poety – często widoczny przez te wszystkie lata nie tylko na uroczystościach szkolnych, ale i państwowych – ufundowany został w 1975 roku przez sanocki Zakład Kopalnictwa Gazu. „Jedynka” była więc bezpośrednią kontynuatorką tradycji edukacyjnej rozpoczętej jeszcze na początku ubiegłego wieku.

  W 1999r., w wyniku reformy systemu edukacji, powstaje Gimnazjum nr 1 w Sanoku, które w 2011, dzięki staraniom ówczesnego dyrektora Pawła Stefańskiego, powraca do dawnego patrona – Grzegorza z Sanoka. Placówka funkcjonuje do 31 sierpnia 2017r.

  W wyniku kolejnej reformy systemu edukacji, decyzją władz miasta, Gimnazjum jako samodzielna szkoła zostaje  zlikwidowane i z dniem 1 września 2017r. włączone w strukturę Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. Zgodnie z zapisami ustawy, dyrektorem zostaje Lidia Mackiewicz-Adamska,
  a dotychczasowy dyrektor Gimnazjum Paweł Stefański – wice dyrektorem.

  Młodzież z klas gimnazjalnych uczy się jeszcze w budynku przy Kochanowskiego do 22 czerwca 2018r. Wraz z zakończeniem roku szkolnego były dyrektor gimnazjum, wraz z nauczycielami, uczniami klas gimnazjalnych oraz pocztami sztandarowymi (sztandar gimnazjum i dawnej szkoły podstawowej) symbolicznie przeprowadził szkołę do budynku SP1 przy Alei Szwajcarii.

  Oto lista kierowników i dyrektorów szkoły na przestrzeni 107 lat (najwcześniejsze dokumenty niestety zaginęły w czasie I i II Wojny Światowej):

  Szkoła Podstawowa                                                                               Gimnazjum

  …… -    1948 Michał Śliwiński                                                 1999 – 2006 Halina Czyżydło

  1948 – 1949 Tadeusz Godula                                                2006 – 2017 Paweł Stefański

  1949 – 1950 Sabina Kilarska

  1950 – 1954 Joanna Grygo

  1954 – 1974 Władysław Kseniak

  1974 – 1984 Kazimiera Kmiecik

  1984 – 1988 Andrzej Bartnik

  1988 – 1999 Halina Czyżydło

  1999 – 2001 Magdalena Rachwał

 • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego

  Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego

  W piątek 22 czerwca odbędzie się uroczyste zakończenie nie roku szkolnego. Ponieważ jest to również zakończenie 57 lat funkcjonowania szkoły w budynku przy Kochanowskiego 2 (najpierw Szkoły Podstawowej nr 1 im. Waładysława Broniewskiego, a następnie Gimnazjum nr 1 im. Grzegorza z Sanoka) uroczystość będzie miała inny przebieg niż w poprzednich latach. Poniżej znajduje się program.

  1. 8.00 Msza Św. w kościele Franciszkanów. Osoby uczestniczące we mszy, po jej zakończeniu, przechodzą na boisko Orlik przy SP1

  2. 9.00 poczet sztandarowy, delegacje z klas gimnazjalnych oraz wszystkie osoby chętne (uczniowie i nauczyciele z klas gimnazjalnych) zbiórka na boisku przed budynkiem gimnazjum

  3. Sformowanie kolumny i uroczyste przeprowadzenie sztandaru Gimnazjum oraz dawnej SP1 w Sanoku do budynku szkoły przy Aleji Szwajcarii.

  4. Zakończenie roku dla klas II gimnazjalnych oraz klas SP odbędzie się na Orliku przy SP1

  5. Po uroczystości, klasy II gimnazjum wracają do budynku przy Kochanowskiego na rozdanie świadectw.

  Wszystkich którzy mogą zapraszamy serdeczne do uczestniczenia w przeprowadzeniu sztandaru do budynku SP.

 • Zakończenie klas III gimnazjum

  Zakończenie klas III gimnazjum

  Uroczyste zakończenie dla klas III odbędzie się 20 czerwca (środa) o godzine 16.00 na sali gimnastycznej w budynku Gimnazjum.

  Zapraszamy serdeczne wszystkich rodziców uczniów klas III

 • Dni Sportu

  Dni Sportu

  Dni Sportu Szkolnego

  W najbliższy poniedziałek i wtorek odbedą się w naszej szkole Dni Sportu. Harmonogram znajduje się poniżej. Szczegóły u nauczycieli wf.

  18.06.18 r. poniedziałek .

  Turniej piłki siatkowej ( sala gimnastyczna ) .

  Dziewczęta godz 830  klasy trzecie .

  Chłopcy godz 1000  klasy trzecie .

  Zgłoszenia zespołów przed zawodami .

  19.06.18 r. wtorek .

  Turniej piłki siatkowej ( sala gimnastyczna ) .

  Dziewczęta godz. 830 klasy drugie .

  Turniej piłki nożnej chłopców godz. 830  klasy drugie .

  Zgłoszenia drużyn przed turniejem .

  W przypadku deszczu zespoły chłopców rozgrywają turniej piłki siatkowej o godz. 1030 

  na sali gimnastycznej .

 • Agnieszka wśród najlepszych w województwie!

  Agnieszka wśród najlepszych w województwie!

  galeria Agnieszka wśród najlepszych w województwie!

  12 czerwca w Rzeszowie odbyła się uroczysta Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że zaproszenie na tę uroczystość otrzymała uczennica klasy 3a Agnieszka Widota, która ze względu na inny wyjazd nie mogła osobiście w niej uczestniczyć. Agnieszka otrzymała dwukrotne wyróżnienie za II m. w województwie w konkursie kuratoryjnym z języka polskiego oraz za zdobycie w tym roku szkolnym podwójnego tytułu laureata na konkursie z języka polskiego i języka angielskiego. Listy gratulacyjne otrzymali nauczyciele przygotowujący Agnieszkę do wspomnianych konkursów - Magdalena Wolan i Jacek Zoszak. Pani dyrektor Lidia Mackiewicz – Adamska odebrała zaś certyfikat ‘Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom’. Potwierdza on wyróżniające się warunki stworzone uczniom przez szkołę w dziedzinie rozwijania zdolności i osiągania sukcesów w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

  Serdecznie gratulujemy!

 • XX Międzyszkolny Konkurs Twórczości Własnej

  XX Międzyszkolny Konkurs Twórczości Własnej

  We wtorek, 12 czerwca, w II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku, odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród XX Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Własnej zorganizowanego przez bibliotekę szkolną II LO. Uczniowie z naszej szkoły zajęli pierwsze trzy miejsca!

  Im. Agnieszka Widota klasa 3a

  IIm. Katarzyna Dudzińska klasa 3a

  IIIm. Adam Lasik klasa 3b

  Gratulacje dla laureatów!

 • Warszawa -wycieczka klasy 2d
  11.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warszawa wycieczka 2d.

 • STOLICA ZDOBYTA !!!

  STOLICA ZDOBYTA !!!

  Dnia 28 maja 2018 roku, około 5 rano klasa 2d wsiadła do autokaru- wreszcie nadszedł czas upragnionej wycieczki szkolnej. Trasa do Warszawy trwała około siedmiu godzin, ale wszyscy dzielnie wytrwali 😊.

  Po dotarciu do stolicy pierwszą atrakcją były odwiedziny w Muzeum Powstania Warszawskiego. Mieliśmy okazję, aby zobaczyć jak ludzie wtedy żyli, a także walczyli za ojczyznę. Po wyjściu z muzeum zostało trochę wolnego czasu, wszyscy więc udaliśmy się zameldować w hostelu. Chwila odpoczynku nie trwała długo- nadeszła pora obiadu. Po posiłku, z nowymi siłami ruszyliśmy w miasto. Na początek wjechaliśmy na punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Później „zwiedziliśmy” także Złote Tarasy. Po krótkiej przechadzce ulicami miasta wróciliśmy do hostelu.

  Następny dzień rozpoczął się śniadaniem samodzielnie przygotowanym przez nas. Wkrótce po tym wraz z naszą panią przewodnik rozpoczęliśmy zwiedzanie Warszawy. Widzieliśmy Rynek Starego Miasta, najwęższą kamienicę w kraju, a także Łazienki, pałac Prezydencki, a nawet zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wymęczeni wróciliśmy do hostelu. Na zakończenie dnia wyszliśmy do teatru muzycznego „ROMA”, gdzie mogliśmy podziwiać musical „Piloci”. Było to niezwykłe przeżycie-zobaczyć to przedstawienie na żywo- i (osobiście) chętnie obejrzałabym je jeszcze raz 😉.

  Ostatni dzień również zaczęliśmy śniadaniem. Po nim udaliśmy się na Plac Zamkowy, gdzie rozpoczęliśmy grę miejską. Pogoda dopisywała, i wszyscy świetnie się bawili. Jednak, jak wszystko co dobre, to też się skończyło. Zwycięzcy otrzymali swoją nagrodę, po czym wszyscy ruszyli w dalszą drogę. Kolejnym przystankiem było Centrum Nauki Kopernik. Mogliśmy tam zobaczyć wiele ciekawych eksperymentów, np. jak sprawdza się wytrzymałość mostów, czy obejrzeć pracę własnego mózgu. W oczekiwaniu na swoją kolej mogliśmy się też udać do słynnych ogrodów na dachu.

  Niestety, po wyjściu z CNK czas było wrócić do domu. Pomachaliśmy więc Syrence i Zygmuntowi, i wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną.

  Czas spędzony w Warszawie był niezapomniany. Piękne miejsca, dobra atmosfera i co najważniejsze- świetni ludzie.

  Chcielibyśmy także podziękować pani Grzybale, pani Serafin, pani Trybale oraz panu kierowcy za podjęcie trudu opieki nad nami w ciągu tych kilku dni.

  Relacja Wiktorii Płaziak

 • III Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków w Języku Angielskim „Magia Teatru”

  III Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków w Języku Angielskim „Magia Teatru”

   

  III Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków w Języku Angielskim pod nazwą „Magia Teatru”  odbył się 30 maja  2018 roku w Klubie Górnika.

  Organizatorem Przeglądu była Szkoła Podstawowa  nr 1 w Sanoku.

  Swoje umiejętności aktorskie prezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku (opiekun p. Katarzyna Dufrat- Chodorowska), Szkoła Podstawowa  w Niebieszczanach ( opiekun p. Joanna Storoszczuk- Janusz) oraz uczniowie z koła teatralnego „The Comers” (opiekunki p. Joanna Marć oraz p. Anna Rolnik) działającego w Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku. Gościnnie wystąpiły również utalentowane wokalistki- Agnieszka Widota oraz Jagoda Czerwińska także z „jedynki”.  Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności w krótkich przedstawieniach, m.in. „The bus stop”, „Snow White and  The Seven Dwarfs” „The designer shopping”, „At the dentist’s” oraz naprawdę udaną parodię skeczu Monty Pythona  „Dirty Fork”.

  Celem imprezy było promowanie języka angielskiego wśród  uczniów oraz rozwijanie pasji i talentów młodych aktorów. Uczniowie wykazali  się doskonałą  znajomością języka angielskiego , talentem , zachwycili widownię grą aktorską, scenografią oraz pięknymi kostiumami.  Dlatego też zebrana publiczność gromkimi brawami nagrodziła młodych artystów.

  Należy też wspomnieć, że nie był to konkurs lecz przegląd dlatego wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami , główną nagrodą była możliwość zaprezentowania się na prawdziwej scenie.

  Organizatorzy Przeglądu przygotowali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników.

  Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy przygotowali swoich podopiecznych do wzięcia udziału w III Międzyszkolnym Przeglądzie Teatrzyków w Języku Angielskim.

   

 • Trening na zakończenie roku szkolnego
  06.06.2018

  5 czerwca, na strzelnicy w Brzozowie, odbył się ostatni w tym roku szkolnym trening podsumowująco-sprawdzający naszej sekcji strzeleckiej. Wzięli w nim udział uczniowie z klas gimnazjalnych oraz szkoły podstawowej. Zawodnicy strzelali na 50m z karabinów sportowych. Po przypomnieniu regulaminu zachowania się na strzelnicy i omówieniu zasad bezpieczeństwa, każdy oddał 40 strzałów w  4 seriach. Po każdej serii zawodnicy, wraz z trenerem Pawłem Stefańskim, analizowali uzyskany wynik i wprowadzali na bieżąco niezbędne poprawki.

  W drugiej części treningu, trener przypomniał zasady obsługi i strzelania z pistoletu GLOCK
  i każdy z uczestników mógł oddać kilka strzałów do tarczy by sprawdzić nabytą wiedzę
  w praktyce.

  Był to bardzo udany trening.  Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!

   

   

   Trening na zakończenie roku szkolnego.

 • „ Jak nie zmarnować swojego młodego życia - to co mi dzisiaj zagraża – czyli słów kilka o uzależnieniach”.

  „ Jak nie zmarnować swojego młodego życia - to co mi dzisiaj zagraża – czyli słów kilka o uzależnieniach”.

  „ Jak nie zmarnować swojego młodego życia  -

  to co mi dzisiaj zagraża – czyli słów kilka o uzależnieniach”.

   

  Projekt edukacyjny zrealizowany przez uczniów klas drugich :

   

  2 b - Olaf Rabiasz, Dawid Załączkowski, Miłosz Drwięga, Paweł Dąbrowski

   

  2d - Kamila Materna, Karolina Łonyszyn

   

  Uczniowie w prezentacji połączonej z filmem przedstawili i ukazali problem dotyczący współczesnych uzależnień wśród ludzi młodych ich rodzin   i najbliższych. Podając podstawowe informacje na temat różnego rodzaju uzależnień zagrażających każdemu z nas w dzisiejszym świecie.

   

  Opiekun projektu : Piotr Piejko

  UZALEZNIENIA-PROJEKT.pptx

 • Święto Szkoły i Patrona

  Dnia 4.06.2018r. (poniedziałek) obchodzimy Święto Szkoły i Patrona, które w tym roku łączymy z Dniem Dziecka.

  Klasy gimnazjalne uczą się dwie pierwsze lekcje zgodnie z planem lekcji.

  Klasy II przychodzą ubrane na galowo i po II lekcji idą do budynku SP1 aby wziąść udział w uroczystościach. Po akademii zajęcia z wychowawcami według planów klasowych z okazji Dnia Dziecka.

  Klasy III przychodzą ubrane do szkoły w strój codzienny i po II lekcji mają zajęcia z wychowawcami według planów klasowych z okazji Dnia Dziecka

 • Dodatkowy dzień wolny

  Dodatkowy dzień wolny

  Dyrekcja szkoły uprzejmie przypomina, że zgodnie z Planem Pracy Szkoły na rok szkolny 2017/2018, dzień 2.06.2018r. (piątek po Bożym Ciele) jest dniem wolnym od nauki szkolnej.

  Dla wszystkich uczniów, w budynku SP1, zorganizowane będą zajęcia opiekuńcze w godz. 6.30-16.00. Stołówka szkolna będzie nieczynna. Dzieci powinny wziąć ze sobą drugie śniadanie. Szkoła zapewnia wodę, herbatę.

 • Na Dzień Dziecka: Andersen + "Cała prawda o gimnazjalistach"

  Na Dzień Dziecka: Andersen + "Cała prawda o gimnazjalistach"
  27.05.2018

  Biblioteka/Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów ogłasza konkurs/zabawę: odgadywanie tytułów baśni Hansa Christiana Andersena na podstawie przecudnej urody ilustracji Jana Marcina Szancera oraz skomponowanie/dobranie melodii do tekstu "Cała prawda o gimnazjalistach". Tekst piosenki w załączeniu, ilustracje do baśni i szczegóły głosowania na wystawce - na holu, I piętro. Do udziału w konkursach zapraszamy młodzież i dorosłych, a z racji dobrosąsiedztwa- także Przedszkolaków/Rodziców/Panie Wychowawczynie. Szczegóły w bibliotece, ale żeby nie było, że nie ostrzegaliśmy: tytuły baśni należy odgadywać wyłącznie na podstawie ilustracji, bez internetowego wsparcia, bo Pinokio czuwa...      Cala_prawda_o_gimnazjalistach.pdf

 • 57 zawody strzeleckie "O Srebrne Muszkiety"
  25.05.2018
  23 maja odbyły się 57 Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Obronne "O Srebrne Muszkiety". Był to etap wojewódzki przed finałem ogólnopolskim. Zawody otworzył przedstawiciel Kuratorium Oświaty Robert Zygmunt oraz dyrektor podkarpackiego biura LOK Wiesław Karpiuk. Braliśmy w tych zawodach udział po raz piąty.
  Ze względu na zmianę terminu zawodów i pokrywające się z nim wycieczki klas, z naszej szkoły wystartowała jedynie drużyna dziewcząt i to w okrojonym składzie. Pomimo to, dziewczyny wywalczyły V miejsce oraz znacząco poprawiły własne wyniki z poprzednich zawodów.
  W zawodach uczestniczyło 7 zespołów (21 zawodników) z Sanoka, Jedlicza, Rymanowa i Czudca.
  Skład naszej drużyny: Natalia Tomkiewicz, Kamila Borowy.
  Trener Paweł Stefański
  Gratulacje dla dziewczyn za wolę walki i sportową postawę!

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 57 zawody strzeleckie "O Srebrne Muszkiety".

 • SZKOLNA LIGA JĘZYKA NIEMIECKIEGO 2017/2018 - PODSUMOWANIE

  SZKOLNA LIGA JĘZYKA NIEMIECKIEGO 2017/2018 - PODSUMOWANIE
  23.05.2018

  Druga edycja Szkolnej Ligi Języka Niemieckiego „Ich bin die Nummer 1” już za nami. Po sześciu zestawach wyniki przedstawiają się następująco:

  I miejsce - Łukasz Królicki kl. 3a

  II miejsce - Mateusz Łęgowiecki kl. 2a

  III miejsce – Julia Mękarska kl.3a, Sara Czech kl.3c

  Wyróżnienia: Anna Milczanowska kl.3c , Daria Milczanowska kl.3c, Amelia Wojnakowska kl.2b, Agnieszka Widota kl.3a, Milena Biernikiewicz kl. 2d.

  Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów z j. niemieckiego!!!

  Wyniki końcowe:wyniki_koncowe__2018.docx

 • Wycieczka edukacyjna do Grecji

  Wycieczka edukacyjna do Grecji
  23.05.2018

  10 maja bieżącego roku wraz z kolegami z gimnazjum i siódmej klasy wyruszyliśmy na wycieczkę do Grecji. Podróż, mimo tego że dosyć długa bo aż 24 godzinna, upłynęła nam w miłej atmosferze. Przejechaliśmy Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię aby następnego dnia bezpiecznie dojechać do Korinos. W tej uroczej nadmorskiej miejscowości z otwartymi ramionami powitała nas nasza grecka mama - to Ona podczas naszego pobytu dbała o to, żebyśmy czuli się jak najlepiej oraz żebyśmy zawsze byli najedzeni. W trakcie 6 dni, które spędziliśmy w Grecji odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, jak na przykład Meteory, czyli 6 przepięknych klasztorów wybudowanych na szczytach skalnych. W jednym z nich obejrzeliśmy średniowieczny kościół grekokatolicki, a także poznaliśmy tajniki pisania ikon. W Tesalonikach zobaczyliśmy Białą Wieżę i pomnik Aleksandra Macedońskiego oraz spacerowaliśmy promenadą przy jednym z największych portów Europy. Następnie przy punkcie widokowym na szczycie miasta zatańczyliśmy nasz ulubiony taniec - belgijkę! Jeszcze jednym z punktów naszego programu była wyprawa w góry Olimp, gdzie jak wiemy mieszkali mityczni greccy bogowie. W miasteczku Panteleimonas położonym na stoku górskim przeżyliśmy nasz Dzień romantyczny - na długo zapamiętamy przepiękny widok wybrzeża łączącego się z morzem. Oczywiście nie zabrakło również czasu na tzw. plażing. Korzystając ze wspaniałej i słonecznej pogody cały dzień spędziliśmy na kąpieli, opalaniu i meczach siatkówki plażowej. Wieczorami po kolacji wszyscy spotykaliśmy się w ogrodzie przy naszym hotelu. Czas upływał nam na graniu w gry planszowe i siatkówkę oraz kąpieli w basenie. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Ateny, gdzie zobaczyliśmy Akropol i inne zabytki greckiej cywilizacji. Dzięki Panu Robertowi w trakcie wycieczki dowiedzieliśmy się wiele na temat świata starożytnego jak również współczesnego. Był On osobą wielozadaniową - kierowcą, pilotem, przewodnikiem, trenerem siatkówki jak również maskotką całego wyjazdu! Naszym kierowcą był niezastąpiony Pan Piotr, dzięki któremu bezpiecznie dojechaliśmy i wróciliśmy do Polski. Trudu opieki nad nami podjęły się cztery Panie Nauczycielki - Pani Rolnik, Pani Marć, Pani Białowąs oraz Pani Burnat. Wszystkim opiekunom bardzo dziękujemy! To był niezapomniany czas!

strona: