Nawigacja

Menu

 • Dni Sportu

  Dni Sportu Szkolnego

  W najbliższy poniedziałek i wtorek odbedą się w naszej szkole Dni Sportu. Harmonogram znajduje się poniżej. Szczegóły u nauczycieli wf.

  18.06.18 r. poniedziałek .

  Turniej piłki siatkowej ( sala gimnastyczna ) .

  Dziewczęta godz 830  klasy trzecie .

  Chłopcy godz 1000  klasy trzecie .

  Zgłoszenia zespołów przed zawodami .

  19.06.18 r. wtorek .

  Turniej piłki siatkowej ( sala gimnastyczna ) .

  Dziewczęta godz. 830 klasy drugie .

  Turniej piłki nożnej chłopców godz. 830  klasy drugie .

  Zgłoszenia drużyn przed turniejem .

  W przypadku deszczu zespoły chłopców rozgrywają turniej piłki siatkowej o godz. 1030 

  na sali gimnastycznej .

 • Agnieszka wśród najlepszych w województwie!

  galeria Agnieszka wśród najlepszych w województwie!

  12 czerwca w Rzeszowie odbyła się uroczysta Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że zaproszenie na tę uroczystość otrzymała uczennica klasy 3a Agnieszka Widota, która ze względu na inny wyjazd nie mogła osobiście w niej uczestniczyć. Agnieszka otrzymała dwukrotne wyróżnienie za II m. w województwie w konkursie kuratoryjnym z języka polskiego oraz za zdobycie w tym roku szkolnym podwójnego tytułu laureata na konkursie z języka polskiego i języka angielskiego. Listy gratulacyjne otrzymali nauczyciele przygotowujący Agnieszkę do wspomnianych konkursów - Magdalena Wolan i Jacek Zoszak. Pani dyrektor Lidia Mackiewicz – Adamska odebrała zaś certyfikat ‘Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom’. Potwierdza on wyróżniające się warunki stworzone uczniom przez szkołę w dziedzinie rozwijania zdolności i osiągania sukcesów w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

  Serdecznie gratulujemy!

 • XX Międzyszkolny Konkurs Twórczości Własnej

  We wtorek, 12 czerwca, w II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku, odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród XX Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Własnej zorganizowanego przez bibliotekę szkolną II LO. Uczniowie z naszej szkoły zajęli pierwsze trzy miejsca!

  Im. Agnieszka Widota klasa 3a

  IIm. Katarzyna Dudzińska klasa 3a

  IIIm. Adam Lasik klasa 3b

  Gratulacje dla laureatów!

 • 11.06.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warszawa wycieczka 2d.

 • STOLICA ZDOBYTA !!!

  Dnia 28 maja 2018 roku, około 5 rano klasa 2d wsiadła do autokaru- wreszcie nadszedł czas upragnionej wycieczki szkolnej. Trasa do Warszawy trwała około siedmiu godzin, ale wszyscy dzielnie wytrwali 😊.

  Po dotarciu do stolicy pierwszą atrakcją były odwiedziny w Muzeum Powstania Warszawskiego. Mieliśmy okazję, aby zobaczyć jak ludzie wtedy żyli, a także walczyli za ojczyznę. Po wyjściu z muzeum zostało trochę wolnego czasu, wszyscy więc udaliśmy się zameldować w hostelu. Chwila odpoczynku nie trwała długo- nadeszła pora obiadu. Po posiłku, z nowymi siłami ruszyliśmy w miasto. Na początek wjechaliśmy na punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Później „zwiedziliśmy” także Złote Tarasy. Po krótkiej przechadzce ulicami miasta wróciliśmy do hostelu.

  Następny dzień rozpoczął się śniadaniem samodzielnie przygotowanym przez nas. Wkrótce po tym wraz z naszą panią przewodnik rozpoczęliśmy zwiedzanie Warszawy. Widzieliśmy Rynek Starego Miasta, najwęższą kamienicę w kraju, a także Łazienki, pałac Prezydencki, a nawet zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wymęczeni wróciliśmy do hostelu. Na zakończenie dnia wyszliśmy do teatru muzycznego „ROMA”, gdzie mogliśmy podziwiać musical „Piloci”. Było to niezwykłe przeżycie-zobaczyć to przedstawienie na żywo- i (osobiście) chętnie obejrzałabym je jeszcze raz 😉.

  Ostatni dzień również zaczęliśmy śniadaniem. Po nim udaliśmy się na Plac Zamkowy, gdzie rozpoczęliśmy grę miejską. Pogoda dopisywała, i wszyscy świetnie się bawili. Jednak, jak wszystko co dobre, to też się skończyło. Zwycięzcy otrzymali swoją nagrodę, po czym wszyscy ruszyli w dalszą drogę. Kolejnym przystankiem było Centrum Nauki Kopernik. Mogliśmy tam zobaczyć wiele ciekawych eksperymentów, np. jak sprawdza się wytrzymałość mostów, czy obejrzeć pracę własnego mózgu. W oczekiwaniu na swoją kolej mogliśmy się też udać do słynnych ogrodów na dachu.

  Niestety, po wyjściu z CNK czas było wrócić do domu. Pomachaliśmy więc Syrence i Zygmuntowi, i wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną.

  Czas spędzony w Warszawie był niezapomniany. Piękne miejsca, dobra atmosfera i co najważniejsze- świetni ludzie.

  Chcielibyśmy także podziękować pani Grzybale, pani Serafin, pani Trybale oraz panu kierowcy za podjęcie trudu opieki nad nami w ciągu tych kilku dni.

  Relacja Wiktorii Płaziak

 • III Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków w Języku Angielskim „Magia Teatru”

   

  III Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków w Języku Angielskim pod nazwą „Magia Teatru”  odbył się 30 maja  2018 roku w Klubie Górnika.

  Organizatorem Przeglądu była Szkoła Podstawowa  nr 1 w Sanoku.

  Swoje umiejętności aktorskie prezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku (opiekun p. Katarzyna Dufrat- Chodorowska), Szkoła Podstawowa  w Niebieszczanach ( opiekun p. Joanna Storoszczuk- Janusz) oraz uczniowie z koła teatralnego „The Comers” (opiekunki p. Joanna Marć oraz p. Anna Rolnik) działającego w Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku. Gościnnie wystąpiły również utalentowane wokalistki- Agnieszka Widota oraz Jagoda Czerwińska także z „jedynki”.  Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności w krótkich przedstawieniach, m.in. „The bus stop”, „Snow White and  The Seven Dwarfs” „The designer shopping”, „At the dentist’s” oraz naprawdę udaną parodię skeczu Monty Pythona  „Dirty Fork”.

  Celem imprezy było promowanie języka angielskiego wśród  uczniów oraz rozwijanie pasji i talentów młodych aktorów. Uczniowie wykazali  się doskonałą  znajomością języka angielskiego , talentem , zachwycili widownię grą aktorską, scenografią oraz pięknymi kostiumami.  Dlatego też zebrana publiczność gromkimi brawami nagrodziła młodych artystów.

  Należy też wspomnieć, że nie był to konkurs lecz przegląd dlatego wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami , główną nagrodą była możliwość zaprezentowania się na prawdziwej scenie.

  Organizatorzy Przeglądu przygotowali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników.

  Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, którzy przygotowali swoich podopiecznych do wzięcia udziału w III Międzyszkolnym Przeglądzie Teatrzyków w Języku Angielskim.

   

 • 06.06.2018

  5 czerwca, na strzelnicy w Brzozowie, odbył się ostatni w tym roku szkolnym trening podsumowująco-sprawdzający naszej sekcji strzeleckiej. Wzięli w nim udział uczniowie z klas gimnazjalnych oraz szkoły podstawowej. Zawodnicy strzelali na 50m z karabinów sportowych. Po przypomnieniu regulaminu zachowania się na strzelnicy i omówieniu zasad bezpieczeństwa, każdy oddał 40 strzałów w  4 seriach. Po każdej serii zawodnicy, wraz z trenerem Pawłem Stefańskim, analizowali uzyskany wynik i wprowadzali na bieżąco niezbędne poprawki.

  W drugiej części treningu, trener przypomniał zasady obsługi i strzelania z pistoletu GLOCK
  i każdy z uczestników mógł oddać kilka strzałów do tarczy by sprawdzić nabytą wiedzę
  w praktyce.

  Był to bardzo udany trening.  Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!

   

   

   Trening na zakończenie roku szkolnego.

 • „ Jak nie zmarnować swojego młodego życia - to co mi dzisiaj zagraża – czyli słów kilka o uzależnieniach”.

  „ Jak nie zmarnować swojego młodego życia  -

  to co mi dzisiaj zagraża – czyli słów kilka o uzależnieniach”.

   

  Projekt edukacyjny zrealizowany przez uczniów klas drugich :

   

  2 b - Olaf Rabiasz, Dawid Załączkowski, Miłosz Drwięga, Paweł Dąbrowski

   

  2d - Kamila Materna, Karolina Łonyszyn

   

  Uczniowie w prezentacji połączonej z filmem przedstawili i ukazali problem dotyczący współczesnych uzależnień wśród ludzi młodych ich rodzin   i najbliższych. Podając podstawowe informacje na temat różnego rodzaju uzależnień zagrażających każdemu z nas w dzisiejszym świecie.

   

  Opiekun projektu : Piotr Piejko

  UZALEZNIENIA-PROJEKT.pptx

 • Święto Szkoły i Patrona

  Dnia 4.06.2018r. (poniedziałek) obchodzimy Święto Szkoły i Patrona, które w tym roku łączymy z Dniem Dziecka.

  Klasy gimnazjalne uczą się dwie pierwsze lekcje zgodnie z planem lekcji.

  Klasy II przychodzą ubrane na galowo i po II lekcji idą do budynku SP1 aby wziąść udział w uroczystościach. Po akademii zajęcia z wychowawcami według planów klasowych z okazji Dnia Dziecka.

  Klasy III przychodzą ubrane do szkoły w strój codzienny i po II lekcji mają zajęcia z wychowawcami według planów klasowych z okazji Dnia Dziecka

 • Dodatkowy dzień wolny

  Dyrekcja szkoły uprzejmie przypomina, że zgodnie z Planem Pracy Szkoły na rok szkolny 2017/2018, dzień 2.06.2018r. (piątek po Bożym Ciele) jest dniem wolnym od nauki szkolnej.

  Dla wszystkich uczniów, w budynku SP1, zorganizowane będą zajęcia opiekuńcze w godz. 6.30-16.00. Stołówka szkolna będzie nieczynna. Dzieci powinny wziąć ze sobą drugie śniadanie. Szkoła zapewnia wodę, herbatę.

 • Na Dzień Dziecka: Andersen + "Cała prawda o gimnazjalistach"

  27.05.2018

  Biblioteka/Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów ogłasza konkurs/zabawę: odgadywanie tytułów baśni Hansa Christiana Andersena na podstawie przecudnej urody ilustracji Jana Marcina Szancera oraz skomponowanie/dobranie melodii do tekstu "Cała prawda o gimnazjalistach". Tekst piosenki w załączeniu, ilustracje do baśni i szczegóły głosowania na wystawce - na holu, I piętro. Do udziału w konkursach zapraszamy młodzież i dorosłych, a z racji dobrosąsiedztwa- także Przedszkolaków/Rodziców/Panie Wychowawczynie. Szczegóły w bibliotece, ale żeby nie było, że nie ostrzegaliśmy: tytuły baśni należy odgadywać wyłącznie na podstawie ilustracji, bez internetowego wsparcia, bo Pinokio czuwa...      Cala_prawda_o_gimnazjalistach.pdf

 • 25.05.2018
  23 maja odbyły się 57 Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Obronne "O Srebrne Muszkiety". Był to etap wojewódzki przed finałem ogólnopolskim. Zawody otworzył przedstawiciel Kuratorium Oświaty Robert Zygmunt oraz dyrektor podkarpackiego biura LOK Wiesław Karpiuk. Braliśmy w tych zawodach udział po raz piąty.
  Ze względu na zmianę terminu zawodów i pokrywające się z nim wycieczki klas, z naszej szkoły wystartowała jedynie drużyna dziewcząt i to w okrojonym składzie. Pomimo to, dziewczyny wywalczyły V miejsce oraz znacząco poprawiły własne wyniki z poprzednich zawodów.
  W zawodach uczestniczyło 7 zespołów (21 zawodników) z Sanoka, Jedlicza, Rymanowa i Czudca.
  Skład naszej drużyny: Natalia Tomkiewicz, Kamila Borowy.
  Trener Paweł Stefański
  Gratulacje dla dziewczyn za wolę walki i sportową postawę!

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 57 zawody strzeleckie "O Srebrne Muszkiety".

 • SZKOLNA LIGA JĘZYKA NIEMIECKIEGO 2017/2018 - PODSUMOWANIE

  23.05.2018

  Druga edycja Szkolnej Ligi Języka Niemieckiego „Ich bin die Nummer 1” już za nami. Po sześciu zestawach wyniki przedstawiają się następująco:

  I miejsce - Łukasz Królicki kl. 3a

  II miejsce - Mateusz Łęgowiecki kl. 2a

  III miejsce – Julia Mękarska kl.3a, Sara Czech kl.3c

  Wyróżnienia: Anna Milczanowska kl.3c , Daria Milczanowska kl.3c, Amelia Wojnakowska kl.2b, Agnieszka Widota kl.3a, Milena Biernikiewicz kl. 2d.

  Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów z j. niemieckiego!!!

  Wyniki końcowe:wyniki_koncowe__2018.docx

 • Wycieczka edukacyjna do Grecji

  23.05.2018

  10 maja bieżącego roku wraz z kolegami z gimnazjum i siódmej klasy wyruszyliśmy na wycieczkę do Grecji. Podróż, mimo tego że dosyć długa bo aż 24 godzinna, upłynęła nam w miłej atmosferze. Przejechaliśmy Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię aby następnego dnia bezpiecznie dojechać do Korinos. W tej uroczej nadmorskiej miejscowości z otwartymi ramionami powitała nas nasza grecka mama - to Ona podczas naszego pobytu dbała o to, żebyśmy czuli się jak najlepiej oraz żebyśmy zawsze byli najedzeni. W trakcie 6 dni, które spędziliśmy w Grecji odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, jak na przykład Meteory, czyli 6 przepięknych klasztorów wybudowanych na szczytach skalnych. W jednym z nich obejrzeliśmy średniowieczny kościół grekokatolicki, a także poznaliśmy tajniki pisania ikon. W Tesalonikach zobaczyliśmy Białą Wieżę i pomnik Aleksandra Macedońskiego oraz spacerowaliśmy promenadą przy jednym z największych portów Europy. Następnie przy punkcie widokowym na szczycie miasta zatańczyliśmy nasz ulubiony taniec - belgijkę! Jeszcze jednym z punktów naszego programu była wyprawa w góry Olimp, gdzie jak wiemy mieszkali mityczni greccy bogowie. W miasteczku Panteleimonas położonym na stoku górskim przeżyliśmy nasz Dzień romantyczny - na długo zapamiętamy przepiękny widok wybrzeża łączącego się z morzem. Oczywiście nie zabrakło również czasu na tzw. plażing. Korzystając ze wspaniałej i słonecznej pogody cały dzień spędziliśmy na kąpieli, opalaniu i meczach siatkówki plażowej. Wieczorami po kolacji wszyscy spotykaliśmy się w ogrodzie przy naszym hotelu. Czas upływał nam na graniu w gry planszowe i siatkówkę oraz kąpieli w basenie. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Ateny, gdzie zobaczyliśmy Akropol i inne zabytki greckiej cywilizacji. Dzięki Panu Robertowi w trakcie wycieczki dowiedzieliśmy się wiele na temat świata starożytnego jak również współczesnego. Był On osobą wielozadaniową - kierowcą, pilotem, przewodnikiem, trenerem siatkówki jak również maskotką całego wyjazdu! Naszym kierowcą był niezastąpiony Pan Piotr, dzięki któremu bezpiecznie dojechaliśmy i wróciliśmy do Polski. Trudu opieki nad nami podjęły się cztery Panie Nauczycielki - Pani Rolnik, Pani Marć, Pani Białowąs oraz Pani Burnat. Wszystkim opiekunom bardzo dziękujemy! To był niezapomniany czas!

 • 23.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka edukacyjna do Grecji.

 • Konsultacje indywidualne dla rodziców

  Przypominamy!

  W najbliższy czwartek (24.05) odbędą się konsultacje indywidualne dla rodziców uczniów klas gimnazjalnych. Zapraszamy rodziców i opiekunów w godzinach od 17.00 do 18.00.

 • POKAZY Z FIZYKI

  16 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wziąć udział w pokazach fizycznych organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską. Dzięki wspaniałych doświadczeniach demonstrowanych przez tamtejszych naukowców dowiedzieliśmy się, dlaczego świat jest kolorowy, jak działa elektrostatyka, zrozumieliśmy zagadnienia ciepła i zimna oraz szukaliśmy fizyki w muzyce.
  Pokazy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a przeprowadzone doświadczenia udowodniły uczniom, że fizyka wcale nie musi być tylko nudnym przedmiotem

 • Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

  W tym roku, tak jak w ubiegłym, rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych odbywa się drogą elektroniczą, poprzez stronę https://nabor.pcss.pl/sanok/

  Uczniowie samodzielnie logują się i wybierają szkołę. Informacje na temat terminów związanych z rekrutacją można znaleźć na stronie KO w Rzeszowie oraz bezpośrednio na stronach wybranych szkół.

  http://www.ko.rzeszow.pl/category/dla-dyrektora-i-nauczyciela/rekrutacja/

  zmiana_zarzadzenia-harmonogramy-01022018.pdf

 • FOTOGRAFIA INSPIROWANA MALARSTWEM

   „Fotografia inspirowana malarstwem”

              Taki tytuł nosił projekt edukacyjny, który w tym roku szkolnym realizowały uczennice klasy 2d. W trakcie jego realizacji dziewczyny w składzie: Ania Chmura, Emilia Borowiec, Oliwia Gunia, Oliwia Ćwiklińska, Natalia Adamiak, Milena Biernikiewicz oraz Oliwia Mazurkiewicz oddały się profesjonalnej fotografii oraz obróbce zdjęć. Uczennice nie szczędziły czasu i starań, by osiągnąć zamierzony cel – stworzyć serię niezwykłych fotografii artystycznych, które odwzorowują wybrane obrazy mistrzów malarstwa. Wśród powstałych fotografii znalazły się m.in. fotografia inspirowana obrazem "Dziewczynka z chryzantemami" polskiej malarki Olgi Boznańskiej, fotografia inspirowana obrazem "Dziewczyna z perłą" holenderskiego malarza Johannesa Vermeera czy też obrazem Stanisława Wyspiańskiego       „Śpiący Mietek”. 

  Przygotowanie każdej z fotografii okazało się zajęciem niezwykle czasochłonnym i wymagającym zaangażowania całego zespołu. Uczennice podzieliły obowiązki sprawiedliwie i tak część z nich zajęła się makijażem, fryzurami i kostiumami modeli i modelek, pozostałe skupiły się na warstwie techniczno-organizacyjnej przedsięwzięcia. Zadanie nie było łatwe, bowiem należało mieć na uwadze to, by jak najwierniej odtworzyć wygląd scen uwiecznionych na obrazach malarskich, które posłużyły uczniom jako wzór.                       

  Wszystko powiodło się znakomicie, a projekt spotkał się z ogromnym entuzjazmem uczniów i nauczycieli. Seria zdjęć inspirowanych malarstwem stała się finalnie pretekstem do stworzenia specjalnego kalendarza.                                        Gratulujemy efektu końcowego, a wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia wystawy, która znajduje się na parterze w naszej szkoły.                                           

  Opiekun projektu: Karolina Serafin

strona: