Nawigacja

Menu

 • Informacja dla rodziców

  Zaplanowane na 20 marca konsultacje indywidualne dla rodziców nie odbędą się. Najbliższy termin wywiadówek to 26 kwietnia.

  Przypominamy jednak, iż jeżeli ktoś ma potrzebę spotkać się z którymś  nauczycieli poza ustalonymi terminami, to jak najbardziej można, po wcześniejszym ustaleniu terminu spotkania.

 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

                  9 marca  w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku (Mechanik) odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka  Niemieckiego dla uczniów klas 7 i oddziałów gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Milena Biernikiewicz - 2d, Sara Czech - 3c oraz Patrycja Rajtar - 3c. Patrycja zajęła II miejsce zdobywając 48 punktów. Warto dodać, iż Milena i Sara zaprezentowały także bardzo wysoki poziom zajmując miejsca tuż za podium. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych powiatu sanockiego, brzozowskiego i bieszczadzkiego. Konkurs miał formę pisemnego testu w języku niemieckim. Sprawdzana była znajomość struktur leksykalnych i gramatycznych, rozumienie tekstu pisanego i przede wszystkim wiadomości z historii, tradycji i kultury Szwajcarii.

  Wyniki:

  I miejsce  Milena Mazur - SP w Górkach

  II miejsce  Patrycja Rajtar -  SP1 w Sanoku

  III miejsce  Jakub Cecuła - SP w Górkach

  Wyróżnienie  Marcelina Ochała - SP9 w Sanoku

  Gratulujemy!!!

 • 08.03.2018

  Z okazji Dnia Kobiet Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała dzień piżamowy. Każdy przebrany uczeń mógł skorzystać z przywileju niepytania (tzw. przebranie za niepytaniewink).

  Zdjęcia ze szkolnego aparatu znajdują się w galerii, a wykonane przez Karolinę Gładysz w linku poniżej

  https://photos.app.goo.gl/epCFqpNs601QkdQ82

   

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolny Dzień Kobiet - piżamowe szaleństwo.

 • Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla klas 6 i 7

  02.03.2018

  W dniu 02.03.2018 r w trakcie  X Pokazu Talentów miało miejsce rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla klas 6 i 7.  Do konkursu zgłosiło się bardzo wielu chętnych ze szkół z całego powiatu sanockiego. Po II etapie wyłonionych zostało  czworo uczniów którzy uzyskali tyuł Laureata. Są to Amelia Jadczyszyn ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku (uzyskała ona najwyższą liczbę punktów), Marta Sieczkowska ze Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach, Julia Jania ze Szkoły Podstawowej w Zagórzu oraz Krystian Florko ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku.   Tytuł Finalisty otrzymali: Nikodem Messey , Aleksandra Buziewicz  oraz Adam Dubiel- ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku, Aleksandra Szlaga oraz Paulina Gierczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku. Dodać należy iż konkurs ten znajduje się na liście konkursów kuratoryjnych- co w praktyce ocznacza że osiągnięcia w nim uzyskane mogą zostać wpisane na świadectwie. 

  Wszystkim Laureatom jak i Fnalistom serdecznie Gratulujemy!!

 • POKAZ TALENTÓW 2018

  W dniu w 2 marca 2018 roku odbył się jubileuszowy, dziesiąty Zimowy Pokaz Talentów. Jak co roku, na scenie Sanockiego Domu Kultury zaprezentowali się chętni, uzdolnieni uczniowie naszej szkoły. Pokaz miał rekordową liczbę występów, m.in. ze względu na udział młodszych kolegów z klas III szkoły podstawowej. Było wiele różnorodnych występów, a atmosfera zarówno za kulisami, jak i na widowni wspaniała.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa:

  Kasi Cecuły

  https://drive.google.com/drive/folders/1_vONHFkJJjTF56hf68sMsSoji9-0hksm

  Karoliny Gładysz

  https://photos.google.com/share/AF1QipOjJpnYnYHHpWNKkB2GzqivlsEqNfCitbTjY3Xknoir7tBOizGHG7gjpq8KuxKtuA?key=dFBhWXlnLWVRd1Bnc2h3WnJkNjRreTQzZkZwRjVB

 • Kulinarne talenty

  01.03.2018

  IVmiejsce w konkursie Danie makaronowe-smaczne , zdrowe, kolorowe.

  Czwartek 1.03.2018r. był dla uczennic z klasy 3c bardzo pracowity.

  Sara Czech oraz Karolina Gładysz zgłosiły sie do konkursu, który został zorganizowany przez Zespół Szkół nr5 w Sanoku przy współudziale Barilla Poland Sp.z o.o.

  Zadanie polegało na przygotowaniu potrawy z wykorzystaniem makaronu firmy Barilla oraz warzyw w ciagu 60 minut.

  Jury w składzie min.blogerka Monika Lemko oprócz gotowania oceniało wygląd, smak, pomysłowość.

  Uczennice zaprezentowały piękny talerz z makaronami w barwach flagi włoskiej.

  Dzięki staraniom wyszła pyszna potrawa z trzema wspaniałymi sosami: pomidorowym, kalafiorowym oraz brokułowo-serowym.

  Dużo pracy -pyszne efekty! Życzymy dalszych kulinarnych sukcesów. Gratulacje.

 • SLJN -wyniki i zestaw marcowy

  Ligowcy!

  Kolejny zestaw zadań czeka na Was. W tym miesiącu poznacie bliżej Szwajcarię oraz spróbujecie swoich sił w konfrontacji z tłumaczeniami.

  Termin oddania zestawów - 22 marca.  

  Viel Spaß!!!

  Zestaw:zestaw_marzec_2018.docx

  Wyniki:wyniki_marzec_2018.docx

 • "Zimowy Pokaz Talentów" - komunikat

  Komunikat w sprawie organizacji wyjścia na doroczną imprezę szkolną "Zimowy Pokaz Talentów"


  2 marca 2018 (piątek) odbędzie się dziesiąta edycja "Zimowego Pokazu Talentów".

  Na imprezę idą wszyscy uczniowie obecni w szkole. W tym dniu dwie pierwsze lekcje odbędą się normalnie według planu. Po drugiej lekcji (9.35) wszystkie klasy schodzą do szatni i pod opieką wyznaczonych nauczycieli idą do SDK. Podczas przejścia proszę bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

  Przedstawienie rozpoczyna się o 10.00 i potrwa do 12.00. Wyznaczeni nauczyciele sprowadzają uczniów pod szkołę i tu uczniowie rozchodzą się do domów. Przydział nauczycieli do poszczególnych klas stanowi załącznik do niniejszego komunikatu.

  Osobą odpowiedzialną za organizację imprezy jest pani Joanna Warchoł-Żuchowska.

  Wacław Kikta, Piotr Piejko, Edyta Białowąs będą pełnić dyżur na korytarzach SDK przed i podczas imprezy.

 • INFORMACJA O SPOSOBIE ORGANIZACJI I PRZEPROWADZANIA EGZAMINU GIMNAZJALNEGO obowiązująca w roku szkolnym 2017/2018

  Szanowni Rodzice uczniów klas III

  W załączniku znajdą Państwo informator OKE dotyczący organizacji i przeprowadzania tegorocznego egzaminu gimnazjalnego, który został zaprezentowany i omówiony na spotkaniu 27 lutego 2018r.

  20170901_EG_Informacja_CALOSC.pdf

 • VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla gimnazjalistów

  W dniu 22 lutego 2018r. w naszym Zespole Szkół nr 2 w Sanoku (Mechanik) odbyła się VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla gimnazjalistów. Test dotyczył języka angielskiego w zakresie języka technicznego, zarówno w branży informatycznej, jak i ochrony środowiska oraz samochodowej.
   
  Nasza uczennica z klasy 2D Wiktoria Płaziak zajęła III m (opiekun Pani Anita Rzemińska)
   
  W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół powiatu sanockiego (Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami gimnazjalnymi w Sanoku, Szkoła Podstawowa nr 3 z oddziałami gimnazjalnymi w Sanoku, Gimnazjum w Zagórzu, Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi w Besku, Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi w Niebieszczanach), a także z brzozowskiego (Gimnazjum nr 1 z Brzozowa, Zespół Szkół w Górkach), a nawet bieszczadzkiego (Zespół Szkół w Cisnej).
   
  Uczniowie biorący udział w konkursie zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności językowych, gdyż zadania, które zawierał test konkursowy zaczerpnięte były z ćwiczeń przygotowujących do egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. I okazało się, że znaczna część piszących zdobyła bardzo wysokie wyniki.
   
  Pełnie wyniki:
   
  I miejsce zajął David Bednarczyk - uczeń Zespołu Szkół w Górkach (zdobył 66p.)
   
  II miejsce zajął Karol Mazurkiewicz - uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 z oddziałami gimnazjalnymi w Sanoku (62 punkty)
   
  III miejsce zajęła Wiktoria Płaziak - uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku oddziały gimnazjalne (60 punktów)
   
  IV miejsce ex quo zajęli: Jakub Lichtenberg ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sanoku i Zuzanna Wójnicka z Gimnazjum Nr 1w Brzozowie zdobywając 58 punktów.
   
  Wśród nagród dla najlepszych uczestników znalazły się między innymi: wysokiej klasy słuchawki bezprzewodowe, bezprzewodowy głośnik multimedialny oraz powerbank renomowanych firm oraz nagrody książkowe, drobne gadżety.
   
  Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.
 • Sukcesy historyczne naszych uczennic

  26 lutego w Sanockim Domu Kultury został rozstrzygnięty VII Międzypowiatowy Konkurs Historyczny pt. „Oskarżeni o wierność” organizowany przez Sanocki Klub Gazety Polskiej, pod honorowym patronatem posłów na sejm RP Piotra Babinetza i Piotra Ursuskiego oraz Starosty Sanockiego Romana Koniecznego i Burmistrza Sanoka Tadeusza Pióro. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży postaci Żołnierzy Wyklętych, w aktualnej edycji byli to: siostra Izabela Zofia Łuszczkiewicz,  Adam Lazarowicz, Józef Kuraś oraz popularyzowanie wiedzy historycznej na temat Armii Krajowej, pogłębienia wiedzy dotyczącej historii najnowszej naszego narodu walczącego o wolność kraju i kształtowanie postaw patriotycznych.


  Wśród 20 uczniów gimnazjów reprezentantki naszej szkoły zajęły czołowe miejsca indywidualnie:

  I miejsce Patrycja Starego – kl. 3a

  VI miejsce – Anna Chmura – kl. 2d

  W klasyfikacji drużynowej uczennice zajęły I miejsce.

  Dodatkowo Patrycja otrzymała nagrodę za najlepszy wynik wśród wszystkich uczestników konkursu, pokonując również uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

   

  Serdecznie gratulujemy! :)

 • Rekolekcje

  KOMUNIKAT

  ws. Rekolekcji

   

   Rekolekcje dla klas gimnazjalnych odbędą się w tym roku wg. następującego harmonogramu:

  Poniedziałek 26.02

  1 i 2 lekcja - odbędą się wg. planu

  3 i 4 lekcja – spotkanie z katechetą na Sali gimnastycznej (opiekę sprawują nauczyciele którzy wg. planu powinni mieć wtedy lekcje z klasami)

  Po 4 lekcji wszyscy uczniowie idą do domu

   

  Wtorek 27.02

  1 i 2 lekcja - odbędą się wg. planu

  3 i 4 lekcja – spotkanie z katechetą na Sali gimnastycznej (opiekę sprawują nauczyciele którzy wg. planu powinni mieć wtedy lekcje z klasami)

  Po 4 lekcji wszyscy uczniowie idą do domu

   

  Środa 28.02

  1 i 2 lekcja - odbędą się wg. planu

  Po 2 lekcji wszyscy uczniowie, pod opieką nauczycieli idą do kościoła. (opiekę sprawują nauczyciele którzy wg. planu powinni mieć wtedy lekcję z klasami)

  Po zajęciach w kościele uczniowie idą do domu

   

  Osoby które nie uczęszczają na religię mają zapewnioną opiekę w szkole.

 • Spotkanie rodziców klas III gimnazjum

  W dniu 27 lutego o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie przeznaczone dla rodziców uczniów klas III gimnazjum.

  Celem spotkania jest przekazanie informacji na temat warunków przebiegu egzaminu gimnazjalnego.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • SLJN -wyniki i zestaw lutowy

  Ligowcy!

  Mam nadzieję, że wypoczęliście w czasie ferii i jesteście gotowi  stawić czoło nowym wyzwaniom. Zestaw lutowy czeka już na Was. Będziecie zaskoczeni !!!

  Termin oddania zestawów -23.02.  Viel Spaß!!!

  Zestaw luty:zestaw_luty_2018.docx

  Wyniki:wyniki_luty_2018.docx

 • Nowy podział godzin.

  W zakładce Podział Godzin znajduje się zaktualizowany rozkład zajęć  obowiązujący po feriach.

 • "KSIĄŻKOWA LISTA PRZEBOJÓW TRZECH POKOLEŃ"

  04.02.2018

  Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów "Smakosz Literacki" w Sanoku zaprasza do udziału w plebiscycie "Co nasi  Rodzice, Dziadkowie, Nauczyciele  czytali, kiedy pierwszą młodość przeżywali". Inspiracją była kompozycja książek Małgorzaty Musierowicz przygotowana przez Panią Halinę Pelczarską, stanowiąca jednocześnie  wyprawkę czytelniczą na czas ferii. Czy książki Małgorzaty Musierowicz znajdą się w typach trzech pokoleń, czy właśnie wypadają z obiegu? W ten sposób można zapytać o wiele tytułów i autorów  - zapraszamy do współtworzenia naszej  "Książkowej Listy Przebojów Trzech Pokoleń".  Będzie można wylosować talonik miłosierdzia czyli "dzień bez pytania" lub torcik inspirowany znakiem firmowym Stowarzyszenia. W czasie "Świątecznej promocji na wkręcanie w czytanie" torciki wylosowali: Pani Halina Pelczarska, Paulina Konik kl. 2a i Hania Wójciak - ponoć były bardzo smaczne!!! Szczegóły w sprawie udziału w książkowym plebiscycie na załączonej karcie do głosowania, na fotkach w galerii, w bibliotece i na smakczytania@interia.pl

  KARTA_DO_GLOSOWANIA.pdf

   

 • Wywiadówki

  Szanowni Rodzice
  Zgodnie z Planem szkoły na rok 2017/2018 w dniu 25.01.2018. odbędą się  zebrania rodziców z wychowawcami klas:
  25.01.2018 (czwartek)

  godz.17.00 klasy drugie gimnazjalne 2A, 2C, 2D

  godz.17.30 klasy trzecie gimnazjalne 3A, 3B, 3C oraz 2B

  Zapraszamy!

strona: