Nawigacja

Menu

 • Szkolny konkurs recytatorski - nowy termin

  W związku z tym, że w najbliższy piątek odbędzie się konkurs kuratoryjny z języka polskiego, szkolny konkurs recytatorski zostaje przeniesiony na poniedziałek tj. 23.10.2017. Reprezentantów klas 4 - 6 zapraszamy do budynku gimnazjum (sala nr 3) na godz. 14.00, zaś wyznaczonych uczniów klas 7 oraz drugich i trzecich gimnazjum na godz. 15.00.

   

   

 • Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej

  Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej odbędą się w piątek 13 października i będą w naszej szkole wyglądały następująco:


  1. Wychowawcy wyznaczą 4 osobowe delegacje klas do udziału w akademii.
  2. Dwie pierwsze lekcje odbywają się normalnie, według planu.
  3. Po drugiej lekcji młodzież idzie do domu za wyjątkiem wyznaczonych delegacji.
  4. Na trzeciej lekcji, wszyscy nauczyciele oraz wyznaczone delegacje idą do budynku SP1 na uroczystą akademię.
  5. Po akademii, delegowani uczniowie i nauczyciele idą do domu.

  W tym dniu obowiązuje strój galowy.

  Nauczyciele proszeni są o nie pytanie uczniów w tym dniu, nie robienie sprawdzianów czy kartkówek oraz nie zadawanie zadań domowych.

  Wszystkiego Najlepszego!

 • UWAGA UCZNIOWIE KLAS DRUGICH !!!

  10.10.2017

  PROJEKTY EDUKACYJNE 2017/2018

   

  1. Każdy uczeń, klasy drugiej jest zobowiązany do realizacji obowiązkowego projektu edukacyjnego;

  2. Realizacja projektu jest oceniana i ma wpływ na ocenę z zachowania, a temat realizowanego projektu będzie wpisany na świadectwo zakończenia klas trzecich.

  3. Każdy uczeń klas drugich ma obowiązek do dnia 31 X wybrać minimum jeden temat projektu, który chciałby realizować i zapisać się u opiekuna projektu.

  4. W przypadku wybrania więcej niż jednego projektu uczeń musi poinformować opiekuna projektu oraz wychowawcę do dnia 15 XI, który projekt jest realizowany jako główny (będzie wpisany na świadectwo ukończenia gimnazjum).

   

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ‘Strofy ulubione’

  ZAPRASZAMY na

  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

  ‘Strofy ulubione’

  Termin: 20 października 2017

  Miejsce: sala nr 3 w budynku gimnazjum

     Repertuar: 1 wybrany (najlepiej ulubiony) utwór poetycki

  Kategorie wiekowe:

              I grupa: klasy 4-6   godz. 14.00

  II grupa: klasy 7 i gimnazjalne godz. 15.00

  KAŻDĄ KLASĘ REPREZENTUJE JEDNA OSOBA

  Kryteria oceny:

  • dobór repertuaru (do możliwości wykonawczych uczestnika);

  • interpretacja utworu;

  • kultura słowa;

  • ogólny wyraz artystyczny.

  Zapisy wraz z tytułem wiersza u swoich Pań polonistek  do 13 października (piątek)

 • Czytelniczy maraton 2017/18

  07.10.2017

  Na początku każdego miesiąca będziemy wpadać na trasę maratonu czytelniczego, by zobaczyć, co i jak. We wrześniu od peletonu oderwała się grupka zawodniczek z Sandrą Krężel z 3 c w żółtej koszulce liderki, a tuż za nią  Sylwia Szuba i Dominika Śnieżek z 3b, Patrycja Wolanin 2a, Kinga Frankiewicz 3c i Kamila Materna 2b. Gratulacje!!! Oto kolejność klas: 3c, 3b, 3a, 2d, 2a, peleton  zgodnie zamykają klasy 2b i 2c.  Zapraszamy do biblioteki po "wyprawkę"na kolejny, październikowy  etap - czekamy właśnie na Ciebiesmiley

 • 19.10.2002

   

          Powiatowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce- 19.09.2017r.

  Wyniki uczniów SPnr1

  dziewczęta:

  Milczanowska.A -  II m   skok w dal

  Czerwińska J.    -III m  skok w dal

  Husak W.  - II m rzut oszczepem

  chłopcy

  Dobosz Sz.  -Im rzut oszczepem

  Florczak B.  -I m pchnięcie kulą

  Frankiewicz A . -III m pchnięcie kulą

  Węgrzyn C.- II m skok w dal

  Szkołę w zawodach powiatowych reprezentowali ponadto:

  MilczanowskaD, Szumilas K,  Baran M, Szarek T, Jagniszczak M, Masślany M,Filipowicz R, Kozłowski M

  Laureaci I ,II miejsc uzyskali awans do zawodów wojewódzkich.

  Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce -27.09.2017r

  Dobosz Sz. - I mrzut oszczepem

  Husak W.-VII m rzut oszczepem

  Milczanowska A.-VIII m skok w dal

  Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje  zarówno za uzyskane wyniki jak i udział w zawodach.

  Opiekun mgr W.Kikta

   

 • "Poczytaj My" - edycja 2017/18

  04.10.2017

  Oto logo Ogólnopolskiego  Programu Centrum Edukacji Obywatelskiej "PoczytajMy"- wstępne propozycje Stowarzyszenia Oczytanych Małolatów  zyskały akceptację - zostaliśmy zaproszeni do współuczestnictwa w realizacji programu.  Jego celem jest promowanie czytelnictwa wśród młodszych dzieci  przez juniorów starszych oraz  trochę sami dla siebie  - czyli  książki z serii "plus/minus 16". Dobrze byłoby, żeby czytanie dzieciom połączyć z zabawami  nawiązującymi do tekstu, tak więc  potrzebne są różne predyspozycje i umiejętności,  nie tylko oczytanie wink Szczegóły w bibliotece, zapraszamy!

 • Dyskoteka

  Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz klas VII Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku na DYSKOTEKĘ, która odbędzie się w czwartek 5 września 2017 r. w budynku gimnazjum od godziny 17.00 do 20.00.

  Wstęp 2 zł

  Za okazaniem pieczątki, piątek będzie dniem bez pytanialaugh!!!

 • Wycieczka do Grecji.

  Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 7 oraz klas gimnazjalnych  do udziału w wycieczce edukacyjnej do Grecji. Termin wyjazdu to 21-28 kwiecień 2018.  Zapisy u pań Anny Rolnik oraz Joanny Marć do 13 października 2017r.  (możliwość zapisu osobistego lub za pośrednictwem dziennika internetowego Librus).

  Szczegóły  wycieczki dostępne poniżej / w załączniku:    Grecja_2018_p.pdf

 • nowy sezon wieczorków literackich

  Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów zaprasza na  sezon wieczorków literackich 2017/18. Dorośli spotkali się już po raz pierwszy w nowej siedzibie biblioteki /sala nr 2/ w piątek 22 września, teraz zapraszamy młodzież. Utrzymujemy uświęcone kilkunastoletnią tradycją terminy: dla dorosłych przedostatnie piątki , a dla młodzieży - ostatnie piątki miesiąca o godz. 16.00. Najbliższe spotkanie 29 września zatytułowaliśmy "Kogel-Mogel Literacko-Programowy". Dla niewtajemniczonych informacja, że na czas spotkania wyczarowujemy  w bibliotece kawiarenkę, z menu literackim i cukierniczym, no i oczywiście do nas samych należy wyczarowanie miłej atmosfery. Niech czują się zaproszeni zarówno pasjonaci czytania jak i ci, którym z książkami nie po drodze- może zarażą się bakcylem czytaniacheeky

 • Wrześniowa Zbiórka Żywności

  Jak co roku, uczniowie oddziałów gimnazjanych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sanoku, wzięli udział w akcji charytatywnej, mającej na celu pomoc podopiecznym Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Sanoku.

  We wtorek i w środę (26-27 września) wolontariusze – głównie z klas trzecich– pod opieką nauczycieli pełnili dyżury w sklepie PSS Społem „Dwójka”, zachęcając kupujących do włączenia się w akcję i przekazania produktów spożywczych, które zostaną rozdane podopiecznym stowarzyszenia z Sanoka i okolic.

  Zaangażowanie, odpowiedzialność i solidność naszych wolontariuszy jest bardzo ceniona przez panią prezez fundacji, a wymiernym efektem pracy uczniów jest ogromna ilość zgromadzonej żywności.

  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do pomocy – zarówno uczniom pełniącym dyżury, ich opiekunkom, a także wszystkim kupującym i przekazującym produkty.

   

 • The best of the best 2017/2018

  galeria The best of the best 2017/2018

  W dniu 27.09.17r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs „The Best of the Best” mający na celu wyłonienie najlepszej klasy wśród klas trzecich naszej szkoły. Pytania dotyczyły wiedzy z zakresu języka angielskiego oraz języka niemieckiego.  Trzy  osobowe drużyny mogły wykazać się między innymi  w literowaniu wyrazów w języku angielskim, znajomości przysłów, idiomów oraz gramatyce. Dodatkowo uczniowie mogli spróbować sił w rozpoznawaniu wybranych hymnów krajów Unii Europejskiej co okazało się nie lada wyzwaniem;-) 

  Najlepsi okazali się reprezentanci  klasy 3A w składzie: Julia Mękarska, AgnieszkaWidota oraz Jakub Kucaba, tuż za nimi uplasowała się reprezentacja klasy 3C. Trzecie miejsce powędrowało do klasy 3B. 

  Dodać należy, iż współzawodnictwo toczyło się o nie lada nagrodę, a mianowicie dzień bez pytania oraz prestiż :-)

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

   

   

   

 • Żołnierzom Września w Bykowcach

   galeria Żołnierzom Września w Bykowcach

  „Patriotyzm powinien polegać na miłości swoich; zbyt często zaś polega na nienawiści obcych” – słowami Kazimierza Przerwy-Tetmajera rozpoczęto uroczystości patriotyczne „Żołnierzom Września”, które odbyły się 10 września w Bykowcach. Uroczystość odbyła się w 78 rocznicę potyczki wojsk polskich i niemieckich, w której bohaterską śmierć ponieśli żołnierze 6 Pułku Strzelców Podhalańskich z Sambora – inż. leśnik por. rezerwy Marian Zaremba. To lekcja historii, która pokazuje nam prawdziwość zachowań i postaw patriotycznych.  Zgodnie z trzynastoletnią tradycją w uroczystościach wzięła udział młodzież naszej szkoły, ponieważ naszym obowiązkiem jest zachować pamięć o poległych uczestnikach tych wydarzeń.

 • WYWIADÓWKI

  Zapraszamy rodziców uczniów klas II i III, 12 września (wtorek), o 17.00 na wywiadówki. Spotkania z rodzicami odbędą się, tak jak dotychczas, w budynku szkoły przy Kochanowskiego 2 (gimnazjum).

  WYWIADOWKI_12.09.2017.docx

 • Dzwonki w naszej szkole

  Aktualnie obowiązujące dzwonki:

  1. 8.00- 8.45

  2. 8.50 - 9.35

  3. 9.45 - 10.30

  4. 10.35 - 11.20

  5. 11. 40 - 12.25

  6. 12.30 - 13.15

  7. 13.20 - 14.05

  8. 14.10 - 14.55

 • Nowe godziny pracy pedagoga szkolnego

  W roku szkolnym 2017/2018 pedagogiem szkolny jest pani mgr Lucyna Wojtowicz. Jej gabinet znajduje się na parterze, obok sekretariatu.

  Godziny pracy:

  Poniedziałek: 8.00-14.00

  Wtorek: 8.00-13.00

  Środa: 8.00-13.00

  Czwartek: 8.00-10.30

  Piątek: 8.00-14.00

 • 06.09.2017

  Nowy rok szkolny został zainaugurowany w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. 

   Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września (poniedziałek) w następujący sposób:

  Jeżeli pogoda dopisze - 9.15 na boisku Orlik przy SP1 w Sanoku, odbędzie się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego dla klas podstawówki oraz gimnazjum. Po zakończeniu klasy gimnazjalne przejdą pod opieką wychowawców do budynku po G1, do swoich sal.

  Jeżeli będzie padał deszcz - 9.15 w sali gimnastycznej SP1 w Sanoku. Po zakończeniu klasy gimnazjalne przejdą pod opieką wychowawców do budynku po G1, do swoich sal.

  Obowiązuje strój galowy.

 • To już jest koniec

  Dzisiaj nasze gimnazjum (tak jak wszystkie w Polsce) obchodzi 18 urodziny. W prezencie urodzinowym otrzymujemy likwidację. Z dniem 31 sierpnia jednostka organizacyjna pod nazwą Gimnazjum nr 1 w Sanoku im. Grzegorza z Sanoka przestaje istnieć.

  Oczywiście w budynku będą uczyć się w roku szkolnym 2017/2018 klasy II i III, odbędzie się egzamin gimnazjalny a nauczyciele będą prowadzić lekcje.

  W ciągu tych 18 lat istnienia Gimnazjum, a wcześniej szkoły podstawowej (której nawet II wojna światowa nie dała radę zlikwidować), udało się wiele osiągnąć, wychować wielu wspaniałych absolwentów.

  Ostatnie lata był to okres przechodzenia szkoły z analogowej na cyfrową oraz intensywnych remontów.

  Zostawiamy budynek zadbany, wyposażony, w bardzo dobrej kondycji finansowej. Szkoła ma dobrą opinię w środowisku, osiągnięcia dydaktyczne, sportowe i wychowawcze.

  Żegnaj nasze Gimnazjum :(

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
strona: