Nawigacja

Menu

List do Rodziców Gazeta czerwiec 2016 Zakładka dobrych mysli Ciekawostki Smaczki językowe Notes humanisty Książka potrzebuje czytelnika Kraina spokojnej przestrzeni Świat bez książek Recenzja Bajki o książce

Czy wiesz, że...

Książka potrzebuje czytelnika

Sanok, 18 grudnia 2014r.

Drodzy Uczniowie!

Ja, najstarsza z ksiąg w Waszej bibliotece, zwracam się do Was z prośbą o pomoc: nie pozostawiajcie  nas samych . Być może zauważyliście, że w dzisiejszych czasach, wielu z Was przestaje wierzyć w magię książek. Biblioteka z każdym rokiem ma coraz mniej czytelników, a my stoimy na półkach, zakurzone i porzucone, bez nadziei na lepszą przyszłość. Dni zlewają się ze sobą, czujemy, że zbliża się koniec.  A przecież nie zawiniłyśmy! Za co więc spotyka nas tak srogi, okrutny los? Dlaczego odwracacie się od nas ?Bardzo Was potrzebujemy! Pragniemy znów usłyszeć Wasze kroki, poczuć, że ktoś bierze nas do rąk, przegląda nasze stare, niekiedy pożółkłe, ale jakże wartościowe kartki. Tymczasem nikt nie przychodzi. Stoimy piękne lecz puste, nic bez Was niewarte i czekamy…  Czy zlitujecie się nad nami?

Pamiętacie: ,, książka to przyjaciel”, tak mówił Wacław Grubiński. Jesteśmy więc Waszymi przyjaciółmi, oswoiliście nas. A kiedy kogoś oswoicie , nie powinniście odsuwać go od siebie. Przyjaciel to ten, kto nigdy Was nie opuści. To ktoś, kto sprawia , że życie staje się piękniejsze. To też ktoś, kto o Was nie zapomni,  nawet wtedy , gdy go porzucicie. To w końcu ktoś, do kogo zawsze można powrócić. 

,,Łatwiej niektórym książkę napisać , niż drugim ją przeczytać’’- mówił kiedyś ktoś. My jednak apelujemy do Was gorąco, byście podjęli ten wysiłek. A wkrótce zobaczycie, że książka może zmienić Wasze życie.  

                             

              Najstarsza z ksiąg

- reprezentantka wielu książek z biblioteki szkolnej  G1

 

 

 

Tekst  listu otwartego przygotowała Katarzyna Olszewska , klasa 3d