Wieczorki

Sezon 2011/12

wrzesień 2011

"salonik literacki" zaprasza

Przyzwyczajenia to druga natura człowieka, a gdy rzecz o czytaniu- warte troskliwej pielęgnacji. Z tą myślą powracamy po wakacjach do literackich spotkań. Wakacje bynajmniej nie były odpoczynkiem od książki, a raczej z książką, świadczą o tym nasze wakacyjne statystyki. W ramach corocznych akcji „Wakacje- raj dla Czytelnika, nasza biblioteka drzwi przed nim nie zamyka 128 czytelników wypożyczyło 525 książek. Wśród wakacyjnych gości biblioteki byli uczniowie, absolwenci naszej szkoły, dawni i obecni nauczyciele oraz inne osoby dorosłe, które ze szkołą nie są związane. A jakie wakacyjne smakowitości literackie wspominano- np. „Brzechwa dla dorosłych”. To wyjątkowo wysublimowane danie, składające się z małych porcji, a każda z nich, to perełka, czy jak kto woli, ciastko z wisienką !

Polecamy się …

smak czytania, słuchania i wspólnego przebywania

Zwyczajowo, w ostatni piatek miesiąca 30.09.2011, odbył się wieczorek literacki. jako że pierwszy po wakacjach, miał trochę charakter informacyjno- organizacyjno- atrakcyjny. Pierwszą atrakcją była wystawka fotograficzna "Wakacje z książką" - o konkursie sygnalizowanym przed wakacjami, pamietał jedynie jaropełk. Całej Rodzince Jaropełka gratulujemy pomysłowości, a tytuł konkursu proponujemy rozszerzyć na cały rok pod hasłem "Przyłapani na czytaniu"- czekamy na Wasze fotki, będziemy je zamieszczać na wystawce, a w grudniu przyznamy nagrody. Zdjęcia będą do obejrzenia w zakładce bibliotecznej "Konkursy". Z małym rąbkiem swej poetyckiej twórczości zapoznała nas Gabrysia Widota z kl. 1d, której wiersze zostały dostrzeżone i docenione juz wcześniej na szerszym forum. Występ gabrysi, a nastepnie fragmenty Melchiora Wańkowicza z książki "Bezgrzeszne lata" o jego przygodach jako początkujacego, nastoletniego pismaka, niech będą zachetą dla tych, którzy próbuja pisać, ale brak im odwagi, by się ujawnić. Zebraliśmy propozycje tematów na wieczorki, a kolejny odbędzie się wyjatkowo w przedostatni piatek miesiąca- 21.10.2011 - scenariusz przygotowuja dziewczęta z 3b i 3e. zapraszamy!