Ważne to i owo

STOWARZYSZENIE  OCZYTANYCH  MAŁOLATÓW

"SMAKOSZ  LITERACKI W SANOKU

KRS 0000333089

Apelujemy o przekazywanie 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia, które powstało i uzyskało status organizacji pożytku publicznego na bazie dorobku kilku roczników młodzieży Gimnazjum nr 1 w Sanoku w zakresie promocji czytelnictwa.

Naszą działalność, początkowo "nielegalną", datujemy od 2002 roku. Urzędowo - z wszystkimi honorami i wymogami, zarejestrowani jesteśmy od 9 lipca 2009 roku, od 27 stycznia 2010 roku mamy status Organizacji Pożytku Publicznego.

Głównym celem dzialalności Stowarzyszenia jest wzbogacanie księgozbioru biblioteki szkolnej Gimnazjum Nr1 z rozszerzeniem jego wykorzystania na środowisko lokalne i podejmowanie inicjatyw propagujących czytelnictwo.

Środki pozyskane z tytułu odpisu 1% podatku są cenne w dwójnasób - mając wkład własny, możemy opracowywać projekty i starać się o pozyskiwanie dodatkowych funduszy. Całość wpływów przeznaczana jest wyłącznie na zakup książek do biblioteki, która służy szkole i środowisku nie tylko w czasie roku szkolnego, ale także podczas wakacji i ferii oraz na kontynuację okołoczytelniczej działalności kulturalnej, jaką są wieczorki literackie i konkursy popularyzujące czytelnictwo. Wieczorki, wkręcajace w czytanie, organizowane są systemaczynie dwa razy w miesiącu, dla młodzieży i dorosłych, od kilkunastu już lat.

Za rok 2015 wpływy z tytułu 1% wyniosły 1678

Za rok 2014 wpływy z tytułu 1% wyniosły 1866,50 zł w tym z Sanoka 1241,90 zł, a z Warszawy, Rzeszowa, Legionowa i Leska- 624,60.

Za rok 2013 z tytułu 1% pozyskaliśmy 2257,70 zł – w tym 1853 zł  z rejonu Sanoka i 404,70 zł spoza Sanoka.

Dziękując bardzo za dotychczasowe wsparcie prosimy o pamięć w bieżącym sezonie rozliczeń podatkowych. Apel ten kierujemy do wszystkich Gości odwiedzających naszą stronę: Rodziców, Nauczycieli, Pracowników szkoły, a Uczniów prosimy o poinformowanie i namolne przypominanie o naszej prośbie w swoich domach.

1 % zainwestowany w książki i kulturę, będzie procentował u nas po wielokroć!

Zgodnie z zapisem statutowym,

działalność Stowarzyszenia można wspomagać także poprzez przekazanie w dowolnym terminie darowizny na nasz  nr konta:

... marzenia czasem się spełniają ...