Poniedziałek 18.06.2018

Kalendarz szkolny 2017/18

Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać

• Dni Sportu Szkolnego

W najbliższy poniedziałek i wtorek odbedą się w naszej szkole Dni Sportu. Harmonogram znajduje się poniżej. Szczegóły u nauczycieli wf.

18.06.18 r. poniedziałek .

Turniej piłki siatkowej ( sala gimnastyczna ) .

Dziewczęta godz 830  klasy trzecie .

Chłopcy godz 1000  klasy trzecie .

Zgłoszenia zespołów przed zawodami .

19.06.18 r. wtorek .

Turniej piłki siatkowej ( sala gimnastyczna ) .

Dziewczęta godz. 830 klasy drugie .

Turniej piłki nożnej chłopców godz. 830  klasy drugie .

• galeria Agnieszka wśród najlepszych w województwie!

12 czerwca w Rzeszowie odbyła się uroczysta Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować, że zaproszenie na tę uroczystość otrzymała uczennica klasy 3a Agnieszka Widota, która ze względu na inny wyjazd nie mogła osobiście w niej uczestniczyć. Agnieszka otrzymała dwukrotne wyróżnienie za II m. w województwie w konkursie kuratoryjnym z języka polskiego oraz za zdobycie w tym roku szkolnym podwójnego tytułu laureata na konkursie z języka polskiego i języka angielskiego. Listy gratulacyjne otrzymali nauczyciele przygotowujący Agnieszkę do wspomnianych konkursów - Magdalena Wolan i Jacek Zoszak. Pani dyrektor Lidia Mackiewicz – Adamska odebrała zaś certyfikat ‘Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom’. Potwierdza on wyróżniające się warunki stworzone uczniom przez szkołę w dziedzinie rozwijania zdolności i osiągania sukcesów w konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

• We wtorek, 12 czerwca, w II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku, odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród XX Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Własnej zorganizowanego przez bibliotekę szkolną II LO. Uczniowie z naszej szkoły zajęli pierwsze trzy miejsca!

Im. Agnieszka Widota klasa 3a

IIm. Katarzyna Dudzińska klasa 3a

IIIm. Adam Lasik klasa 3b

Gratulacje dla laureatów!

• 11.06.2018

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warszawa wycieczka 2d.

• Dnia 28 maja 2018 roku, około 5 rano klasa 2d wsiadła do autokaru- wreszcie nadszedł czas upragnionej wycieczki szkolnej. Trasa do Warszawy trwała około siedmiu godzin, ale wszyscy dzielnie wytrwali 😊.

Po dotarciu do stolicy pierwszą atrakcją były odwiedziny w Muzeum Powstania Warszawskiego. Mieliśmy okazję, aby zobaczyć jak ludzie wtedy żyli, a także walczyli za ojczyznę. Po wyjściu z muzeum zostało trochę wolnego czasu, wszyscy więc udaliśmy się zameldować w hostelu. Chwila odpoczynku nie trwała długo- nadeszła pora obiadu. Po posiłku, z nowymi siłami ruszyliśmy w miasto. Na początek wjechaliśmy na punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki. Później „zwiedziliśmy” także Złote Tarasy. Po krótkiej przechadzce ulicami miasta wróciliśmy do hostelu.

•

III Międzyszkolny Przegląd Teatrzyków w Języku Angielskim pod nazwą „Magia Teatru”  odbył się 30 maja  2018 roku w Klubie Górnika.

Organizatorem Przeglądu była Szkoła Podstawowa  nr 1 w Sanoku.

Swoje umiejętności aktorskie prezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku (opiekun p. Katarzyna Dufrat- Chodorowska), Szkoła Podstawowa  w Niebieszczanach ( opiekun p. Joanna Storoszczuk- Janusz) oraz uczniowie z koła teatralnego „The Comers” (opiekunki p. Joanna Marć oraz p. Anna Rolnik) działającego w Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku. Gościnnie wystąpiły również utalentowane wokalistki- Agnieszka Widota oraz Jagoda Czerwińska także z „jedynki”.  Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności w krótkich przedstawieniach, m.in. „The bus stop”, „Snow White and  The Seven Dwarfs” „The designer shopping”, „At the dentist’s” oraz naprawdę udaną parodię skeczu Monty Pythona  „Dirty Fork”.

• 06.06.2018

5 czerwca, na strzelnicy w Brzozowie, odbył się ostatni w tym roku szkolnym trening podsumowująco-sprawdzający naszej sekcji strzeleckiej. Wzięli w nim udział uczniowie z klas gimnazjalnych oraz szkoły podstawowej. Zawodnicy strzelali na 50m z karabinów sportowych. Po przypomnieniu regulaminu zachowania się na strzelnicy i omówieniu zasad bezpieczeństwa, każdy oddał 40 strzałów w  4 seriach. Po każdej serii zawodnicy, wraz z trenerem Pawłem Stefańskim, analizowali uzyskany wynik i wprowadzali na bieżąco niezbędne poprawki.