Niedziela 22.10.2017

Kalendarz szkolny 2017/18

Nazwa użytkownika:
Hasło:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać

Wiadomości

• W związku z tym, że w najbliższy piątek odbędzie się konkurs kuratoryjny z języka polskiego, szkolny konkurs recytatorski zostaje przeniesiony na poniedziałek tj. 23.10.2017. Reprezentantów klas 4 - 6 zapraszamy do budynku gimnazjum (sala nr 3) na godz. 14.00, zaś wyznaczonych uczniów klas 7 oraz drugich i trzecich gimnazjum na godz. 15.00.

• Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej odbędą się w piątek 13 października i będą w naszej szkole wyglądały następująco:

1. Wychowawcy wyznaczą 4 osobowe delegacje klas do udziału w akademii.
    2. Dwie pierwsze lekcje odbywają się normalnie, według planu.
    3. Po drugiej lekcji młodzież idzie do domu za wyjątkiem wyznaczonych delegacji.
    4. Na trzeciej lekcji, wszyscy nauczyciele oraz wyznaczone delegacje idą do budynku SP1 na uroczystą akademię.
    5. Po akademii, delegowani uczniowie i nauczyciele idą do domu.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Nauczyciele proszeni są o nie pytanie uczniów w tym dniu, nie robienie sprawdzianów czy kartkówek oraz nie zadawanie zadań domowych.

• 10.10.2017

PROJEKTY EDUKACYJNE 2017/2018

1. Każdy uczeń, klasy drugiej jest zobowiązany do realizacji obowiązkowego projektu edukacyjnego;

2. Realizacja projektu jest oceniana i ma wpływ na ocenę z zachowania, a temat realizowanego projektu będzie wpisany na świadectwo zakończenia klas trzecich.

3. Każdy uczeń klas drugich ma obowiązek do dnia 31 X wybrać minimum jeden temat projektu, który chciałby realizować i zapisać się u opiekuna projektu.

4. W przypadku wybrania więcej niż jednego projektu uczeń musi poinformować opiekuna projektu oraz wychowawcę do dnia 15 XI, który projekt jest realizowany jako główny (będzie wpisany na świadectwo ukończenia gimnazjum).

• ZAPRASZAMY na

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

‘Strofy ulubione’

Termin: 20 października 2017

Miejsce: sala nr 3 w budynku gimnazjum

Repertuar: 1 wybrany (najlepiej ulubiony) utwór poetycki

Kategorie wiekowe:

I grupa: klasy 4-6   godz. 14.00

II grupa: klasy 7 i gimnazjalne godz. 15.00

KAŻDĄ KLASĘ REPREZENTUJE JEDNA OSOBA

Kryteria oceny:

• dobór repertuaru (do możliwości wykonawczych uczestnika);

• interpretacja utworu;

• kultura słowa;

• ogólny wyraz artystyczny.

• 07.10.2017

Na początku każdego miesiąca będziemy wpadać na trasę maratonu czytelniczego, by zobaczyć, co i jak. We wrześniu od peletonu oderwała się grupka zawodniczek z Sandrą Krężel z 3 c w żółtej koszulce liderki, a tuż za nią  Sylwia Szuba i Dominika Śnieżek z 3b, Patrycja Wolanin 2a, Kinga Frankiewicz 3c i Kamila Materna 2b. Gratulacje!!! Oto kolejność klas: 3c, 3b, 3a, 2d, 2a, peleton  zgodnie zamykają klasy 2b i 2c.  Zapraszamy do biblioteki po "wyprawkę"na kolejny, październikowy  etap - czekamy właśnie na Ciebiesmiley

• 19.10.2002

Powiatowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce- 19.09.2017r.

Wyniki uczniów SPnr1

dziewczęta:

Milczanowska.A -  II m   skok w dal

Czerwińska J.    -III m  skok w dal

Husak W.  - II m rzut oszczepem

chłopcy

Dobosz Sz.  -Im rzut oszczepem

Florczak B.  -I m pchnięcie kulą

Frankiewicz A . -III m pchnięcie kulą

Węgrzyn C.- II m skok w dal

Szkołę w zawodach powiatowych reprezentowali ponadto:

MilczanowskaD, Szumilas K,  Baran M, Szarek T, Jagniszczak M, Masślany M,Filipowicz R, Kozłowski M

• 04.10.2017

Oto logo Ogólnopolskiego  Programu Centrum Edukacji Obywatelskiej "PoczytajMy"- wstępne propozycje Stowarzyszenia Oczytanych Małolatów  zyskały akceptację - zostaliśmy zaproszeni do współuczestnictwa w realizacji programu.  Jego celem jest promowanie czytelnictwa wśród młodszych dzieci  przez juniorów starszych oraz  trochę sami dla siebie  - czyli  książki z serii "plus/minus 16". Dobrze byłoby, żeby czytanie dzieciom połączyć z zabawami  nawiązującymi do tekstu, tak więc  potrzebne są różne predyspozycje i umiejętności,  nie tylko oczytanie wink Szczegóły w bibliotece, zapraszamy!

• Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz klas VII Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku na DYSKOTEKĘ, która odbędzie się w czwartek 5 września 2017 r. w budynku gimnazjum od godziny 17.00 do 20.00.

Wstęp 2 zł

Za okazaniem pieczątki, piątek będzie dniem bez pytanialaugh!!!