Nawigacja

Menu

 • Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

  W tym roku, tak jak w ubiegłym, rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych odbywa się drogą elektroniczą, poprzez stronę https://nabor.pcss.pl/sanok/

  Uczniowie samodzielnie logują się i wybierają szkołę. Informacje na temat terminów związanych z rekrutacją można znaleźć na stronie KO w Rzeszowie oraz bezpośrednio na stronach wybranych szkół.

  http://www.ko.rzeszow.pl/category/dla-dyrektora-i-nauczyciela/rekrutacja/

  zmiana_zarzadzenia-harmonogramy-01022018.pdf

 • FOTOGRAFIA INSPIROWANA MALARSTWEM

   „Fotografia inspirowana malarstwem”

              Taki tytuł nosił projekt edukacyjny, który w tym roku szkolnym realizowały uczennice klasy 2d. W trakcie jego realizacji dziewczyny w składzie: Ania Chmura, Emilia Borowiec, Oliwia Gunia, Oliwia Ćwiklińska, Natalia Adamiak, Milena Biernikiewicz oraz Oliwia Mazurkiewicz oddały się profesjonalnej fotografii oraz obróbce zdjęć. Uczennice nie szczędziły czasu i starań, by osiągnąć zamierzony cel – stworzyć serię niezwykłych fotografii artystycznych, które odwzorowują wybrane obrazy mistrzów malarstwa. Wśród powstałych fotografii znalazły się m.in. fotografia inspirowana obrazem "Dziewczynka z chryzantemami" polskiej malarki Olgi Boznańskiej, fotografia inspirowana obrazem "Dziewczyna z perłą" holenderskiego malarza Johannesa Vermeera czy też obrazem Stanisława Wyspiańskiego       „Śpiący Mietek”. 

  Przygotowanie każdej z fotografii okazało się zajęciem niezwykle czasochłonnym i wymagającym zaangażowania całego zespołu. Uczennice podzieliły obowiązki sprawiedliwie i tak część z nich zajęła się makijażem, fryzurami i kostiumami modeli i modelek, pozostałe skupiły się na warstwie techniczno-organizacyjnej przedsięwzięcia. Zadanie nie było łatwe, bowiem należało mieć na uwadze to, by jak najwierniej odtworzyć wygląd scen uwiecznionych na obrazach malarskich, które posłużyły uczniom jako wzór.                       

  Wszystko powiodło się znakomicie, a projekt spotkał się z ogromnym entuzjazmem uczniów i nauczycieli. Seria zdjęć inspirowanych malarstwem stała się finalnie pretekstem do stworzenia specjalnego kalendarza.                                        Gratulujemy efektu końcowego, a wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia wystawy, która znajduje się na parterze w naszej szkoły.                                           

  Opiekun projektu: Karolina Serafin

 • 13.05.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Fotografia inspirowana malarstwem.

 • Wywiadówki

  Wywiadówki dla klas gimnazjalnych odbęda się 26 kwietnia (czwartek)

  17.00 rozpoczęcie wywiadówek dla klas II

  17.30 rozpoczęcie wywiadówek dla klas III

   

  Zapraszamy

 • No i po egzaminach gimnazjalnych

  Zakończyły się egzaminy gimnazjalne 2018. Zostało już tylko czekać na wyniki i pracować nad ocenami na świadectwo.

  Dziękuję nauczycielom i uczniom, że dzięki Waszej sumienności, dyscyplinie i zaangażowaniu po raz szesnasty egzamin odbył się w naszej szkole bez problemów.

  Szczególnie dziękuję, w imieniu nauczycieli, rodzicom którzy przygotowali przekąski i napoje dla swoich pociech ale też nie zapomnieli o nauczycielach :).

  Paweł Stefański

 • 23.04.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wir sind im Herzen Europas.

 • WIR SIND IM HERZEN EUROPAS - LAUREACI WYŁONIENI!

  23.04.2018

  Granice mojego języka są granicami mojego świata

                                                           Ludwig Wittgenstein

   

              W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się finał konkursu „Wir sind im Herzen Europas” pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka, w którym wzięło udział 10 uczniów – zdobywców  największej ilości punktów w części pisemnej. Podczas finału sprawdzana była umiejętność dłuższego wypowiadania się na wylosowany temat i reakcje językowe w różnych sytuacjach. Każdy finalista miał także sposobność krótkiej autoprezentacji w języku niemieckim. Nad obiektywnym przebiegiem konkursu czuwały germanistki  z II LO w Sanoku: pani Ewa Lipelt oraz pani Jadwiga Jagniszczak. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

  I miejsce - Antonina Kobiałka SP3

  II miejsce - Patrycja Rajtar SP1

  III miejsce - Milena Biernikiewicz SP1

  IV miejsce - Marcelina Ochała SP9

  V miejsce - Emil Bonk SP9

              Warto podkreślić, iż wszyscy finaliści zaprezentowali bardzo wysoki poziom językowy i mogą być z siebie dumni. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się niebawem, o czym wszyscy zostaną poinformowani.

              W nagrodę trójka zwycięzców wyjedzie na dwa tygodnie do miasta partnerskiego Sanoka – Reinheim. Wyjazd będzie zapewne stanowił znakomitą okazję do dalszego doskonalenia umiejętności językowych, nawiązania ciekawych i owocnych znajomości i lepszego poznania Niemiec.

              Celem konkursu jest popularyzacja języka niemieckiego wśród młodzieży, sprawdzenie zdobytej  wiedzy i umiejętności, kształtowanie postawy ciekawości, otwartości, tolerancji i szacunku wobec kultur innych narodów.

   

 • książka - wspólnym mianownikiem dla pokoleń fejsbuka i trzepaka

  - taka jest nasza pierwsza, dowolna interpretacja załączonego plakatu, promującego Ogólnopolski Tydzień Bibliotek  8 - 15 maja 2018 pod hasłem (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, autorką plakatu - Weronika Reroń, studentka Politechniki Warszawskiej. Interpretacji może być oczywiście wiele, na przykład - książka pomaga odnaleźć się w świecie, który stanął do góry nogami. Czekamy na Wasze propozycje, a nasza zrodziła się po lekturze książek "Świat do góry nogami" i "Diabeł używa Instagrama", które polecamy młodzieży i dorosłym. 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - to kolejna okazja, by zaszaleć w szkolnej bibliotece /zaszaleć - nie należy brać zbyt dosłownie !!!/ Doprecyzowujemy pomysły na obchody Tygodnia, więc uchylimy tylko rąbek: na niespodzianki mogą liczyć  osoby, które oddadzą w tym czasie przetrzymywane książki; które nie wypożyczyły żadnej książki, ale odwiedzą bibliotekę by przekonać się, że książki nie gryzą; biblioteczny tor przeszkód w tym marketingowe popisy krasomówcze, łamańce językowo- sprawnościowe i karaoke. Może dorzucisz coś od siebie - dołącz do bibliotecznej burzy mózgówsmiley

 • Egzamin Gimnazjalny 2018

  Tegoroczny egzamin gimnazjalny odbędzie się w dniach 18-19-20 kwietnia 2018 (środa-czwartek-piątek)

  18.04 - przedmioty humanistyczne

  19.04 - przedmioty matematyczno-przyrodnicze

  20.04 - języki obce

  Uczniowie klas III, w tych dniach, przychodzą do szkoły najpóźniej na godzinę 8.30. Obowiązuje strój galowy. Na egzaminie wolno mieć długopis lub pióro czarne (niedozwolone jest korzystanie z długopisów zamzywalnych/ścieralnych). Na egzaminie z matematyki można mieć linijkę.

  Na egzamin wolno wnieść  małą butelkę wody.

  Klasy II w tych dniach nie przychodzą do szkoły

 • 13.04.2018

  W dniu 12.04.2018 r. w hali sportowej PWSZ w Sanoku odbył się Finał Wojewódzki Unihokeja chłopców . Zespół Szkoły podstawowej nr 1 zdobył wicemistrzostwo województwa podkarpackiego .

  Wyniki meczów :

  Grupa :

  1. SP 1 – SP Borowa                          1 : 1
  2. SP 1 – SP Wielkie Oczy                 3 : 0

   

   

  Mecze finałowe :

  SP 1 -  SP Borowa                                      1 : 1 ( zaliczany z grupy )

  SP 1 – SP 3                                                 0 : 1

  SP 1 – SP Żurawica                                   4 : 0

   

  Skład drużyny SP 1 :

  Dobosz Sz. , Florczak B. , Buczek D. , Niemczyk P. , Sudyka J. ,Dulęba M. , Sienkiewicz F . ,

  Kumorek M. ,Wiszyński F. , Węgrzyn C.

  Opiekun drużyny :

  Piotr Zagórski .

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii unihokej 2018.

 • WIR SIND IM HERZEN EUROPAS - FINALIŚCI WYŁONIENI !

  09.04.2018

    6 kwietnia w naszej szkole odbył się I etap konkursu „ Wir sind im Herzen Europas”. W konkursie wzięli udział uczniowie oddziałów gimnazjalnych sanockich szkół. Test obejmował zarówno zagadnienia leksykalno-gramatyczne,  jak i  pytania sprawdzające wiedzę o naszych zachodnich sąsiadach. Komisja konkursowa wyłoniła finalistów. Oto oni: Antonina Kobiałka SP 3, Milena Biernikiewicz SP 1, Patrycja Rajtar SP 1, Emil Bonk SP 9, Alicja Niedźwiedź SP 3, Jakub Lichtenberg SP 3, Marcelina Ochała SP 9, Anna Milczanowska SP 1, Rilla Ramadani SP 8, Dominik Brajta SP 9.

  Szczególne słowa uznania nalężą sie Tosi, która w teście straciła tylko 1 punkt (na 102 możliwe do zdobycia)!yes

  II etap odbędzie się już 23 kwietnia o godz. 10.00, a dziesiątka finalistów powalczy o nagrodę główną – dwutygodniowy pobyt w Reinheim.

  Gratulujemy Wam i trzymamy kciuki!

  Z naszej szkoły trzy uczennice zakwalifikowały się do ścisłego finału: Milena Biernikiewicz - 2d, Patrycja Rajtar- 3c i Anna Milczanowska- 3c.  Brawo dziewczyny!

 • LAUREAT OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  09.04.2018

  Uczeń naszej szkoły Krzysztof Dymek odniósł wielki sukces zostając laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, której organizatorem jest Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu. Przez kilka miesięcy Krzysztof zmagał się z trudnymi zadaniami i wymaganiami postawionymi przez Organizatora przechodząc przez trzy etapy Olimpiady, podczas których rozwiązywał testy gramatyczno-leksykalne online, nagrał filmik na zadany temat oraz odbył rozmowy przez komunikator Skype z wykładowcami WSJO. W czasie tych rozmów uczeń wykazywał się nie tylko biegłością w posługiwaniu się językiem angielskim, ale też wiedzą ogólną oraz znajomością zagadnień dotyczących krajów anglojęzycznych. Trud włożony w przygotowanie się do poszczególnych etapów Olimpiady z pewnością zostanie wynagrodzony ponieważ, oprócz oczywistej satysfakcji, zdobywca tytułu laureata korzysta z uprawnień przysługujących laureatom konkursów kuratoryjnych. Krzysztof jest uczniem Pani Joanny Marć. W czasie trwania Olimpiady ucznia prowadziła, pomagała w przygotowaniach i sprawowała opiekę Pani Anita Rzemińska. Krzysiowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

 • SLJN -wyniki i zestaw kwietniowy

   

  Uwaga!

  Przed Wami już ostatni zestaw II edycji SZKOLNEJ LIGI JĘZYKA NIEMIECKIEGO. Po tym zestawie wszystko się rozstrzygnie i wyłonimy zwycięzców. Różnice punktowe są niewielkie, więc jest o co walczyć! Jednak pamiętajcie! To czego się nauczyliście w trakcie rozwiązywania zadań jest Wasze  i tego Wam już nikt nie zabierze! Viel Spaß!!!

  Termin oddania zestawów - 26  kwietnia.

  Zestaw  kwietniowy:zestaw_kwiecien_2018.docx

  Wyniki:wyniki_kwiecien_2018.docx

 • 26.03.2018

   

  Już po raz szósty na Rynku Galicyjskim odbyła się " Niedziela Palmowa w Skansenie". Głównym punktem programu był konkurs palm. Dziękujemy Uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami gimnazjalnymi za godne reprezentowanie naszej szkoły.

 • NAJLEPSZY ANGLISTA W POWIECIE

  27.03.2018

  KONKURS NA NAJLEPSZEGO ANGLISTĘ W POWIECIE

   

              20 marca w Gimnazjum nr 1 w Sanoku odbyła się VI edycja konkursu na Najlepszego Anglistę w powiecie sanockim pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka. Konkurs skierowany był do uczniów dawnych szkół gimnazjalnych, a jego cele to, między innymi, rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z nauką języka angielskiego, motywowanie uczniów do nauki i wspieranie ich uzdolnień, wyłonienie i nagrodzenie uczniów zdolnych oraz inspirowanie nauczycieli do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym.

              W konkursie wzięło udział 79 uczniów z 12 szkół gimnazjalnych z naszego powiatu, spośród których wyłoniono dwoje finalistów i troje laureatów. Najlepszą Anglistką wśród gimnazjalistów klas drugich okazała się Wiktoria Płaziak z Gimnazjum nr 1.  Finalistami z drugim najlepszym wynikiem zostali Anna Sidor  z G3 oraz  Szymon Krysa  z G4.

              Laureatem konkursu w kategorii klas trzecich został Mateusz Florczak z Gimnazjum nr 4. Drugie miejsce i tytuł finalisty przypadł Darii Milczanowskiej z G1.

  Ponownie jak w poprzednim roku konkurs został wpisany na listę konkursów Kuratora Oświaty uwzględnianych przy rekrutacji do szkół średnich.

              Konkurs jest kontynuacją kilkuletniej edycji szkolnej i jest imprezą cykliczną. Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu jest Pani Anita Rzemińska, nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 1/SP nr 1 w Sanoku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku z naszego zaproszenia skorzysta jak najwięcej  szkół z powiatu sanockiego.

              Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się  w Urzędzie Miasta Sanoka z udziałem patrona konkursu, Pana Burmistrza Tadeusza Pióro.

              Wszystkim nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu, a wszystkim laureatom, finalistom i uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu

   

 • Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodziezy Szkolnej W Pływaniu.

  22.03.2018

  W dniu 22.03 2018r. na krytej pływalni  w Ustrzykach Górnych  odbył się  Półfinał Igrzysk Młodziezy Szkolnej w pływaniu.

  Z naszej szkoły  wystartowało 14 zawodników i zawodniczek :

  Biernikiewicz Milena,Bochnak Patrycja,Drwiega Martyna ,Majko Kamila, Przygórzewska Lidia, Szychowska Julita, Żuchowska Julia,Filipowicz Radek, Jadczyszyn Tomasz ,Kogut Konrad, Kozłowski Maciej, Mackiewicz Oskar, Ostafinski Gabriel,  Ryniak  Jakub.

  Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: sztafeta 6x 50 stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym, 50 stylem dowolnym. Doskonale spisali sie chłopcy, którzy pod opieką p.Dariusza Fineczko oraz Mady Ćwikły zdobyli II miejce,  tym samym awansując do finału wojewódzkiego. Dziewczeta zajęły IV pozycję. Oprócz sukcesów sztafet  wyniki osiągnelismy równiez w konkurencjach indywidualnych. Na podium stanęli Kamila Majko II miejsce 50m stylem dowolnym, Patrycja Bochnak III miejce 50 m stylem dowolnym, Milena Biernikiewicz III miejcsce  50m stylem motylkowym , Konrad Kogut II miejsce  w 50m stylem dowolnym. Pozostali zawodnicy również nie zawiedli bijąc swoje "życiówki". Oby tak dalej . Życzymy kolejnych sukcesów!

 • WOJEWÓDZKIE iGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W GIMNASTYCE

  We wtorek, 20 marca br w Zarzeczu koło Rzeszowa odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży  Szkolnej w gimnastyce. Drużyna dziewcząt w składzie: Amanda Gembalik, Klaudia Hnat, Aleksandra Lenart i Julia Żuchowska zajęła X miejsce.

  Dodatkowo wicemistrzynią województwa w skokach przez skrzynię została Julia Żuchowska z klasy IID.

  Natomiast w wieloboju Amanda Gembalik, uczennica klasy VIIA wywalczyła miejsce VI, natomiast tuż za nią, z taką samą liczbą punktów uplasowała się Julia Żuchowska.

  WOJEWÓDZKIE iGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W GIMNASTYCE - Obrazek 1

 • Laureatki i finalistki konkursów kuratoryjnych 2017/2018

  Zakończył się tegoroczny cykl konkursów kuratoryjnych. Był to przedostatni cykl, w którym brały udział klasy gimnazjalne i pierwszy, w którym mogły brać udział klasy VII SP.

  Uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły, jak co roku od wielu lat, ponownie uzyskali tytuły laureatów i finalistów. W tym roku niestety nie mogli sprawdzić się z wiedzy o społeczeństwie, gdyż nie zorganizowano tego konkursu, a zawsze mieliśmy dużą grupę laureatów i finalistów, których przygotowywała pani Edyta Białowąs.
  Najlepiej w tym roku wypadł konkurs z j. polskiego, bowiem  Agnieszka Widota zajęła II miejsce w województwie, a Anna Milczanowska IV!

  Wśród tegorocznych zwycięzców znaleźli się:

  Agnieszka Widota – laureatka z języka polskiego (nauczyciel Magdalena Wolan) i angielskiego (nauczyciel Jacek Zoszak)

  Anna Milczanowska – laureatka z języka polskiego (nauczyciel Halina Pelczarska)

  Kinga Frankiewicz – finalistka z historii (nauczyciel Edyta Białowąs)

  Daria Milczanowska – laureatka z języka angielskiego (nauczyciel Anna Rolnik)

  Paulina Nanio – finalistka z geografii (nauczyciel Maria Burnat)

  Julia Mękarska – laureatka z języka francuskiego (nauczyciel Ewa Drwięga)

  Patrycja Rajtar – laureatka z języka niemieckiego (nauczyciel Karolina Serafin)

  Milena Biernikiewicz – finalistka z języka niemieckiego (nauczyciel Karolina Serafin)

   

  W porównaniu z innymi oddziałami gimnazjalnymi dawnych sanockich gimnazjów wypadamy całkiem dobrze, pomimo braku konkursu z WOS.

  Dawne G1

  Dawne G2

  Dawne G3

  Dawne G4

  Laureaci – 6

  Laureaci – 2

  Laureaci – 6

  Laureaci – 7

  Finaliści -3

  Finaliści – 3

  Finaliści - 8

  Finaliści - 6

  Razem - 9

  Razem - 5

  Razem - 14

  Razem - 12

   

  Jeżeli do sukcesów klas gimnazjalnych dodamy sukcesy szkół, do których je włączono lub w które je przekształcono, to na tym tle również dobrze wypadamy.

  SP1+G1

  SP2

  SP3+G3

  SP4

  SP6

  SP8+G2

  SP9+G4

  Laureaci – 6

  Laureaci – 2

  Laureaci – 8

  Laureaci – 0

  Laureaci – 0

  Laureaci – 4

  Laureaci – 7

  Finaliści -8

  Finaliści – 3

  Finaliści - 9

  Finaliści - 2

  Finaliści -0

  Finaliści – 3

  Finaliści – 6

  Razem - 14

  Razem - 5

  Razem - 17

  Razem - 3

  Razem - 0

  Razem - 7

  Razem - 12

   

  Należy pamiętać, że sukcesy naszych uczniów w konkursach kuratoryjnych nie należą do jedynych. Nasi uczniowie zajmują czołowe miejsca w konkursach wiedzy organizowanych przez inne podmioty oraz w konkursach artystycznych i zawodach sportowych.

  Gorące gratulacje dla uczniów i ich nauczycieli! Jesteśmy z Was dumni!

 • II m. Karoliny Gładysz i Kingi Frankiewicz na Ponadpowiatowym Konkursie Polonistycznym

  Tegoroczny nietypowy 1 dzień wiosny reprezentacja uczennic naszej szkoły w składzie: Karolina Gładysz i Kinga Frankiewicz z kl. 3c oraz Julia Mękarska i Partycja Starego z kl. 3a powitała na Ponadpowiatowym Konkursie Polonistycznym ‘Znani twórcy literatury polskiej’ w tym roku pod hasłem „Poeci Polski Niepodległej – Skamandryci”. Dziewczęta co prawda indywidualnie rozwiązywały test w systemie Moodle oraz test czytania ze zrozumieniem, jednak punkty z obu konkurencji były sumowane i przedstawiane zespołowo.  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że drużyna w składzie: Karolina Gładysz i Kinga Frankiewicz z kl. 3c zajęła II miejsce, tracąc zaledwie 1 punkt do zwycięzców! Konkurencja była spora, ponieważ rywalizowało ze sobą 11 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatów: sanockiego, leskiego, brzozowskiego i bieszczadzkiego. Gratulujemy zarówno Julii i Patrycji, które również świetnie wypadły, jak laureatkom – Karolinie i Kindze, tym bardziej, że w tym roku Patronat Honorowy nad konkursem objął Podkarpacki Kurator Oświaty, zatem na świadectwo ukończenia szkoły wpisywane będą dodatkowe punkty. Brawo!

 • Informacja dla rodziców

  Zaplanowane na 20 marca konsultacje indywidualne dla rodziców nie odbędą się. Najbliższy termin wywiadówek to 26 kwietnia.

  Przypominamy jednak, iż jeżeli ktoś ma potrzebę spotkać się z którymś  nauczycieli poza ustalonymi terminami, to jak najbardziej można, po wcześniejszym ustaleniu terminu spotkania.

strona: