Nawigacja

Menu

Konkursy

"Nastoletnie wyzwanie a książkowe wspomaganie"

 

Bazując na materiałach zgromadzonych w trakcie  czterech edycji, organizowanego przez Stowarzyszenie, Ogólnopolskiego konkursu na scenariusze lekcji wychowawczych/spotkań zachęcających do czytania "Nastoletnie wyzwanie a książkowe wspomaganie", rezygnujemy z formuły ogólnopolskiej na rzecz lokalnego wykorzystania dorobku w praktyce. 

Oprócz scenariuszy konkursowych, dzięki życzliwości Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie, mamy do dyspozycji zestaw opowiadań biblioterapeutycznych "Nastolatkiem być" wraz ze scenariuszmi lekcji /spotkań. 

Nasz nowy, konkursowy pomysł sprowadza się do tego, by serfując w księgozbiorze biblioteki  szkolnej, wyławiać perełki - książki/wspomagacze omawianego zagadnienia,  które można zareklamować wśród rówieśników.

Konkurs jest szeroooooko otwarty - adresowany do wszystkich Czytelników, a nagrody - to torciki z wisienką, o właśnie takie ... mniam cheeky

 

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------

nastoletnie wyzwanie a książkowe wspomaganie - ogólnopolski konkurs na scenariusze lekcji wychowawczych/spotkań zachęcajacych do czytania

WYNIKI_KONKURSU_2016.pdf

iv edycja konkursu - 2016 - zapraszamy

Regulamin tej edycji różni się troszkę od poprzednich, ale główny zamysł pozostaje ten sam...

 

REGULAMIN_2016__IV_edycja.pdf

Formularz_zgloszeniowy__IV_edycja_2016.pdf

Oświadczenie_o_prawach_autorskich__IV_edycja_2016.pdf

 


WYNIKI KONKURSU - III EDYCJA 2015

WYNIKI__KONKURSU_edycja_2015(1).pdf

 

ogłoszenie  iii edycji konkursu- 2015 

 

Nastoletnie wyzwania a książkowe wspomaganie – to hasło konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów Smakosz Literacki w Sanoku przy wsparciu finansowym z budżetu Powiatu Sanockiego.  

 

Wycinek z regulaminu:

1.   Konkurs  ma charakter otwarty: adresowany jest do uczniów i nauczycieli gimnazjów i szkół średnich, studentów bibliotekoznawstwa oraz wszystkich, którzy nie są bezpośrednio związani ze szkolnictwem, a którym bliskie są sprawy czytelnictwa
2.   Prace będą oceniane w czterech w/w kategoriach: propozycje uczniów, nauczycieli, studentów i „niezrzeszonych w szkolnictwie”  sympatyków książki
3.   Każdy uczestnik może zgłosić na konkurs dowolną ilość scenariuszy,   regulamin nie przewiduje prac zbiorowych.
4.   Projekty uczniów niepełnoletnich zgłaszają nauczyciele opiekunowie, przy czym jeden nauczyciel może zgłosić prace dowolnej liczby uczniów.
5.   Na  prace konkursowe oczekujemy do 30 października 2015
 

Materiały konkursowe do pobrania:

REGULAMIN_2015__III_edycja.pdf

Formularz_zgloszeniowy__III_edycja_2015.pdf

Oświadczenie_o_prawach_autorskich_III_edycja_2015.pdf

PLAKAT_2015_III_edycja.pdf

Zachęcamy do udziału w konkursie, regulamin jest przyjazny, zawiera tylko niezbędne minimum  wymogów formalnych, liczy się dobór książki i pomysł na  jej zareklamowanie ....    i jest  tyyyyyyle czasu !

 

wyniki konkursu - edycja 2014

 "Filipek" - logo  Pani Anny Dobraczyńskiej- Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, zapewnił Autorce I miejsce  i będzie znakiem firmowym naszego Konkursu. Gratulujemy! ... cieszymy się bardzo  z jego towarzystwa!

 

WYNIKI__KONKURSU_2014(2).pdf