Nawigacja

Menu

Wszystkie konkursy przedmiotowe

KONKURSY

W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

  1.  Konkursy przedmiotowe pod patronatem Podkarpackiego  Kuratora Oświaty  (zgodnie z harmonogramem)
  2.  Inne konkursy:

 

 

KONKURSY HUMANISTYCZNE objęte patronatem Podkarpackiego Kuratora

(na podstawie danych z roku 2015-16)

 

Nazwa konkursu

 

Przedmiot

Termin

 

Odpowiedzialni

Konkursy przedmiotowe: polonistyczny i  historyczny

język polski

historia

X- III

poloniści

historycy

Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

WOS

X

E. Białowąs

I. Gocko

XVII Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów "Wierszowanie" MDK (szkołę reprezentują laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego)

język polski

XI

  poloniści

Konkurs ortograficzny "Wirtualne potyczki ortograficzne"  CDN

język polski

III-IV

  poloniści

Konkurs wiedzy o teatrze i przegląd teatralny "Kurtyna wyobraźni"

język polski

III-IV

 H. Pelczarska

 M. Wolan

XVIII edycja - Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach 

religia

XI

o. A. Mikosiak

s. E. Nowak

IX Przegląd Kolęd i Pastorałek MDK

muzyka

I

P. Gładysiewicz

XVII Konkurs Polskiej Piosenki Młodzieżowej Bieszczadok 2017 MDK

muzyka

V

P. Gładysiewicz

 

KONKURSY szkolne

 

Język polski

Tydzień języka polskiego - W KRĘGU WARTOŚCI

Nazwa konkursu

Rodzaj

Termin

Odpowiedzialni

Turniej polonistyczny: "Moc wartości"

 

szkolny

w ramach TJP

II

 

A. Szychowska

„Wartość niejedno ma imię”- konkurs ortograficzny

szkolny

w ramach TJP

II

 

A. Nester

Tych bohaterów literackich naszych lektur szkolnych warto naśladować –konkurs plastyczny dla każdego ucznia

szkolny

w ramach TJP

II

 

poloniści

"Książka, która jest lekarstwem na zło.." reklama wybranej powieści (nie lektury) - konkurs krasomówczy

szkolny

w ramach TJP

II

 

M. Wolan

H. Pelczarska

Wartość - bohaterką wieczoru...- podsumowanie TJP.

szkolny

w ramach TJP

II

 

M. Wolan

H. Pelczarska

Wartości poezją pisane - konkurs recytatorski o wartościach, czyli o tym, co jest w życiu najważniejsze

szkolny

laureaci reprezentują szkołę w Konkursie Recytatorskim "Wierszowanie"

X-XI

M. Wolan

H. Pelczarska

Konkursy związane z obchodami Roku Sienkiewiczowskiego

szkolny

XI

H. Pelczarska

Konkurs twórczości własnej- wiersz/opowiadanie

szkolny

(poetycko – prozatorski)

XII - I

M. Wolan

Zakręcona ortografia – konkurs ortograficzny

klasa 3e

IX-V

A. Szychowska

Jesienne wierszowanie- konkurs recytatorski

klasa 3e

X

A. Szychowska

Poezja kredką malowana- konkurs literacko- plastyczny

klasa 3e

III

A. Szychowska

Klasowe konkursy recytatorskie, ortograficzne, oratorskie

klasowe

wg rozkładu materiału

poloniści

 

Historia

Nazwa konkursu

 

Rodzaj

Termin

 

Odpowiedzialni

Kultura polskiego renesansu

szkolny

XI

A. Błońska

Zabytki Podkarpacia

szkolny

VI

A. Błońska

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

„ SANOK – MOJE MIASTO”

 

 

 

 

dla ucz. klas I, laureaci będą reprezentować szkołę w międzyszkolnym organizowanym przez G-3

IV

 

wg harmonogramu  organizatora

I. Gocko

OGÓLNOSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY

„ Grzegorz z Sanoka – wybitny sanoczanin, prekursor polskiego  humanizmu”

ogólnoszkolny

X

I. Gocko

 

Sztuka

Nazwa konkursu

 

Rodzaj

Termin

 

Odpowiedzialni

Plener malarsko-rysunkowy  „Majowe krajobrazy Parku Krajobrazowego Gór Słonnych”

regionalny

VI

P. Gładysiewicz

Konkurs Piosenki Ekologicznej

regionalny

V

P. Gładysiewicz

Konkurs plastyczny” Mój Idol”

powiatowy

V

P. Gładysiewicz

 

Biblioteka

Nazwa konkursu

 

Rodzaj

Termin

 

Odpowiedzialni

Podróże z książką, czyli jak wykonać suuuper plakat

szkolny

XII

A. Szychowska

Konkurs twórczości poetyckiej: Konkurs Jednego Wiersza

szkolny

II

A. Szychowska

Konkurs twórczości prozatorskiej : Opowiadanie ze zdjęciem

szkolny

V

A. Szychowska

Cztery pory roku- konkurs fotograficzny

szkolny

XI- VI

A. Szychowska

 

Inne

Nazwa konkursu

 

Rodzaj

Termin

 

Odpowiedzialni

„Nastoletnie wyzwanie a książkowe wspomaganie” -  ogólnopolski konkurs na scenariusz lekcji wychowawczych/spotkań zachęcających do czytania

ogólnopolski

X

G. Bartkowska

Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów „Smakosz Literacki” w Sanoku

 

Matematyka

Nazwa konkursu

Rodzaj

Termin

Odpowiedzialni

Kangur Matematyczny

międzynarodowy

III

A. Serbin

Konkurs matematyczny

kuratoryjny

 

n-le matematyki

Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

ogólnopolski

IX

etap szkolny – K.Grzybała

„Pangea”

ogólnopolski

I

etap szkolny – K.Grzybała

Konkurs matematyczny dla klas I

szkolny

X

E. Florczak

K. Grzybała

Zastosowania twierdzenia Pitagorasa dla klas II

szkolny

 

IV

A.Serbin

K. Grzybała

E.Florczak

Konkurs matematyczno - fizyczny

szkolny

V

E. Florczak,

G. Pelczarska

Omnibus Matematyczny

między-gimnazjalny

II-V

A. Serbin

E. Florczak,

K. Grzybała

 

Fizyka

Nazwa konkursu

Rodzaj

Termin

Odpowiedzialni

Konkurs kuratoryjny z fizyki

kuratoryjny

 

G. Pelczarska

„Lwiątko” 

 

ogólnopolski

III 2017

 G. Pelczarska

Konkurs Twórczego Łamigłowy

szkolny

X 2016

G. Pelczarska

Konkurs Matematyczno - fizyczny

szkolny

XI 2016

G. Pelczarska

E. Florczak

             

 

Chemia

Nazwa konkursu

Rodzaj

Termin

Odpowiedzialni

Konkurs „Układ okresowy pierwiastków”

 

międzyklasowy

dla kl. II

XI -XII

M. Lewek

Konkurs chemiczny dla klas pierwszych

szkolny

II -III

P. Łakoś

Elementarz chemiczny

międzygimnazjalny

Ustalony przez CDN

M. Lewek

P. Łakoś

 

Informatyka

Nazwa konkursu

Rodzaj

Termin

Odpowiedzialni

 Konkurs informatyczny

szkolny

IX/X

M. Pełech,

M. Mazepa

Konkurs „Szachowy Mistrz G1”

 

szkolny

I semestr

M, Pełech

 

Biologia

Nazwa konkursu

Rodzaj

Termin

Odpowiedzialni

Konkurs biologiczny.

 

kuratoryjny

 

B.Pajda-Skórka

 

Znam swoje ciało.

Pod patronatem KO

V 2017

B.Pajda-Skórka

 

Geografia

Nazwa konkursu

Rodzaj

Termin

Odpowiedzialni

„Odkrywamy Świat” - między gimnazjalny dla klas I.

powiatowy 

maj/czerwiec

M. Burnat

„Mistrz Geografii Fizycznej” - między gimnazjalny dla klas III.

powiatowy

kwiecień

M. Burnat

 

 

Język angielski

Nazwa konkursu

 

Termin

Rodzaj

Odpowiedzialni

Kuratoryjny konkurs języka angielskiego

wg terminarza

Konkurs wiedzy

J. Marć

 

Kuratoryjny konkurs języka niemieckiego

wg terminarza

Konkurs wiedzy

K. Serafin

A. Najsarek

Konkurs z j. angielskiego

i niemieckiego dla klas 3: „The best of the best”

wrzesień

Konkurs wiedzy

J. Marć

A. Rolnik

K. Serafin

„Języki łączą”

wrzesień

Konkurs plastyczny

A. Najsarek

Konkurs: „101 words”

wrzesień

Konkurs wiedzy

A. Rzemińska

Konkurs czytelniczy

z  j. angielskiego.

październik

Konkurs wiedzy

J. Marć,

A. Rolnik

Konkurs „Symbole Wielkiej Brytanii i USA”

październik/listopad

Konkurs plastyczny

A. Rzemińska

Konkurs z języka

angielskiego dla klas 6 – I etap (K).

listopad

Konkurs wiedzy

A. Rolnik

J. Marć

„Adventskalender” – kalendarz adventowy

listopad

Konkurs plastyczny

A. Najsarek

Konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną

w j. niemieckim.

grudzień

Konkurs plastyczny

A. Najsarek

K. Serafin

Szkolny konkurs „The Great Spelling Contest”

grudzień

Konkurs wiedzy

A. Rzemińska

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

luty

Konkurs wiedzy

A. Najsarek

K. Serafin

Konkurs z języka

angielskiego dla klas 6 – II etap (K)

luty

Konkurs wiedzy

A. Rolnik

J. Marć

Szkolny konkurs ortograficzny „The Great Dictation”

i semestr

Konkurs wiedzy

J. Zoszak

Ich bin die Nummer 1- szkolna liga j. niemieckiego.

cały rok

Konkurs wiedzy

K. Serafin

 

League of Legends – szkolne zawody komputerowe RTS (Real Time Strategy) 

luty

 

J. Zoszak

Międzyszkolny konkurs na najlepszego anglistę

w powiecie sanockim klas I, II, III  (K)

marzec

Konkurs wiedzy

A. Rzemińska

„Exam Vocabulary Quiz” – szkolny konkurs dla klas III

kwiecień

Konkurs wiedzy

J. Marć,

A. Rolnik

"British or American" - konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i j. ang. (K)

kwiecień

Konkurs wiedzy

Gimnazjum nr 3 w Sanoku

Konkurs poezji „Shakespeare is my middle name”

maj

Konkurs recytatorski

A. Rzemińska

Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych.

maj

Konkurs wiedzy

J. Marć,

A.  Rolnik

Międzyszkolny przegląd teatrzyków w j. angielskim „Magia Teatru”

czerwiec

 

J. Marć,

A. Rolnik

 

„Die schӧnsten Sehenswürdigkeiten der DACH- Länder” – najpiekniejsze miejsca krajów niemieckojęzycznych

II semestr

Konkurs plastyczny

A. Najsarek

Mistrz ortografii niemieckiej

II semestr

Konkurs wiedzy

A. Najsarek

 

KONKURSY – WYCH. FIZ.

Nazwa konkursu

Rodzaj

Termin

Odpowiedzialni

Rozgrywki o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w grach zespołowych

szkolne

cały rok

 nauczyciele wf

Konkurs na najlepszego Sportowca Gimnazjum nr 1 w Sanoku

szkolne

cały rok

nauczyciele wf

55 Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie o Srebrne Muszkiety

międzyszkolne

maj/ czerwiec

P. Stefański

Turniej Unihokeja chłopców

szkolne

cały rok

P. Zagórski